Tartumaa edendajaks valiti Lingalaid OÜ

Juba viiendat korda viidi Tartu Ärinõuandla poolt läbi konkurss, mille eesmärk on anda üle kõrgeim maakonna poolne tunnustus ettevõtjatele, kelle tegevus on enim mõjutanud Tartu maakonna elukeskkonda ja elanike heaolu, suurendanud elanike tööhõivet ja sissetulekuid, muutnud maakonda atraktiivsemaks selle elanikele, külastajatele, investoritele; on aidanud kaasa maakonna positiivsele ja tasakaalustatud arengule.

Eile, 26.septembril 2019 toimus Tartu ja Tartumaa ettevõtlusgala Dorpati Konverentsikeskuses, kus pälvis tunnustuse Tartu vallas, Maarja-Magdaleena külas tegutsev ettevõte LINGALAID OÜ.

 

Taustast:

Lingalaid on 2007 aastal asutatud ettevõte, mis on spetsialiseerunud komposiitmaterjalidest toodete valmistamisele ning Eesti Veeteede Ameti poolt tunnustatud kui väikelaevade ehitaja ja katsetaja.
Ettevõte alustas väikese paadikojana, aasta-aastalt on laienenud toodete ja teenuste maht ning valik. Lisaks paatidele ja paaditarvikutele toodetakse septiku- ja puhastisüsteeme, pumplaid, mahuteid, autode, busside ja järelhaagiste keredetaile, kümblustünne ning mitmeid teisi komposiitmaterjalidest tooteid. Lingalaid ei ole allhankeettevõte (ehkki tehakse ka allhankeid), vaid ettevõte, kes tegeleb tootearendusega ning turustab ise oma toodangut Euroopa turgudel.

Aastate jooksul on osaletud ühel Euroopa suurimal – Hansebooti messil Saksamaal, kus on esmaesitletud ka mitmeid enda arendatud paadimudelid.

Lingalaid on ettevõte, kes panustab töötajate erialase kompetentsi arengusse, on välja arendanud Maarja-Magdaleenasse ca 2000 ruutmeetrit tootmispinda ning kasutab kaasaegset tehnoloogiat. Kõik see võimaldab osutada klientidele täisteenust tootearendusest ja modelleerimisest kuni suuremahuliste seeriapartiide valmistamiseni.

Lingalaid rakendab ISO 9001:2015 kohast kvaliteedijuhtimissüsteemi ning keskkonnasõbraliku ettevõttena järgib standardi ISO 14001:2015 nõudeid.

Majandusnäitajate põhjal pälvis Lingalaid OÜ 2015 Eesti Gasellettevõtte tiitli, kuuludes üldarvestuse edetabelis 1105 kiireima kasvuga Eesti ettevõtte seas TOP 100 hulka. Lisaks nomineeriti Lingalaid samal aastal „Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte" kandidaadina keskkonnasõbraliku tootmisprotsessi kategoorias.

Lingalaid on kogu oma tegutsemisaja vältel olnud sotsiaalse vastutustundega ettevõte. Nii panustatakse vähekindlustatud perede murede lahendamisse läbi Kodutunde saate sponsoreerimise. Kõik pered, kelle elutingimuste parandamiseks on vajalik lokaalse reoveevõrgu ehitamine, saavad Lingalaiult septikusüsteemi. Ka annab Lingalaid oma ettevõttes tööd erivajadustega inimestele tehes koostööd Tabivere Sotsiaalkeskuse toetatud töötamise projektiga.

Maarja-Magdaleena on iidne kihelkonnakeskus, mille kokkuhoidev ja ettevõtlik vaimsus on säilinud tänaseni. Üheks kohaliku kogukonna aktiivsuse eestvedajaks on Lingalaiu juhatuse liige Vahur Poolak. Vahur on ka Tartu Vallavolikogu aseesimees ja juhib volikogu majanduskomisjoni. Nii Vahur ise kui Lingalaid ettevõttena on panustanud mitmetesse Maarja-Magdaleena kogukonna tegemistesse: koos koolilaste vanematega on ette võetud põhikooli fassaadi remontimine, panustatud on avaliku mänguväljaku ja spordiplatside korrastamisse.

Ei saa märkimata jätta ka fakti, et Lingalaid OÜ toetab telesaadet Kodutunne. Kindlasti on paljud televaatajad Vahurit Kodutunde saates märganud, ka eilses Kodutunde saates oli Vahur septikuga kohal.

Eelmisel aastal pälvis tunnustuse Tabiveres tegutsev SAME OÜ.

 

Tartu Vallavalitsus soovib omalt poolt ettevõttele palju õnne ja edu edaspidiseks!