Liikumisaasta Tartu vallas avati talimängude I etapi võistlustega Tabiveres

14. jaanuaril alustati  liikumisaastat Tartu valla talimängude I etapi võistlustega Tabivere Spordihoones, kus oli kavas kergejõustik, lauatennis, kabe ja noolevise. Osalemas oli 18 võistkonda, kokku üle saja võistleja erinevates vanuseklassides.

Kabevõistlustel olid edukamad Koogi küla, Kastli küla ning Tabivere Põhikooli võistkonnad. Meestest võitis esikoha Kaarel Ots ja naistest oli parim Taimi Pihelpuu, mõlemad Koogi külast.

Lauatennises võitis individuaalselt esikoha meestest Erlend Kesa ja naistest Kadi Kesa, mõlemad Tabivere Põhikooli võistkonnast. Tabivere Põhikooli võistkond oli parim ka võistkondlikus arvestuses. Teise koha saavutas Kõrveküla Põhikooli ja kolmanda koha OÜ Baltic Connexions võistkond.

Nooleviskes oli parim Kastli küla võistkond, järgnesid spordikooli ja Tabivere Põhikooli võistkonnad. Individuaalselt oli täpsem nooleviskaja meestest Agu Laas spordikooli võistkonnast ja naistest Katrin Sisask Äksi küla võistkonnast.

Kergejõustikus võisteldi viies erinevas vanuseklassis paigalt kaugushüppes, topispallitõukes, noorematel lastel Fortex viskevahendi viskes ning jooksudes, lastel ringijooksus ja täiskasvanutel klotsijooksus. 5-8aastaste poiste aladel võitsid esikohad Miron Borissov, Tanel Vaher ja Hendric Raja ning tütarlastest võitis kolm ala Laura Raudsepp. 9-11aastaste vanuseklassis olid edukamad poistest Romet Metsaste ja tütarlastest Liisi Kord ja Paula Rebaste. 12-15aastaste vanuseklassis võitis poistest kolm esikohta Robin Vaher ning tütarlastest kaks esikohta Liisbet-Käroliine Laht ning ühe esikoha Rosabel Vassil. Täiskasvanute aladel võistsid meestest esikohad Allan Nikopensius, Enor Heinmaa ja Rauno Laumets ning naistest Grete Karsna, Signe Borissov ja Astrit Aunap. M50+ vanuseklassis olid edukamad Agu Laas ja Valeri Rubeika ning N40+ arvestuses Jaana Lukanen ja Marge Sillard. Võistkondlikult võitis kergejõustikus esikoha spordikooli võistkond. Teise koha saavutas Tabivere Põhikooli ja kolmanda koha Raadi Lastead Ripsik võistkond.

Tartu valla talimängude I etapi nelja ala kokkuvõttest asus võistlust juhtima Tabivere Põhikooli võistkond 90 punktiga. Teise koha hõivas spordikooli võistkond 84 ja kolmanda koha võistluste uustulnuk Kastli küla võistkond 81 punktiga. Järgnevad Lähte alevik 71, Vallavalitsus ja volikogu 66 ning Kõrveküla Põhikool 61 punktiga.

Järgmise etapi võistlused toimuvad 11.veebruaril Lähtel, kus on kavas suusatamine, uisutamine ja laskmine.

Võistluste peakohtunik: Toomas Rosenberg

Tekst ja foto: Toomas Rosenberg