Kõrveküla alevikus asuva Vasula tee 33a maaüksuse detailplaneeringu vastuvõtmisest ning avalikule väljapanekule suunamisest teavitamine

Tartu Vallavalitsus teatab, et võttis oma 11.07.2024. a korraldusega nr 915 vastu ja suunas avalikule väljapanekule Kõrveküla alevikus asuva Vasula tee 33a maaüksuse detailplaneeringu. Planeeringu eesmärgiks on Vasula tee 33a maaüksuse jagamine kaheks üksikelamu krundiks ja üheks transpordimaa krundiks. Lisaks antakse lahendus liikluskorraldusele, haljastusele, heakorrale ja tehnovõrkudega varustamisele. Detailplaneeringuga antakse ehitusõigus ja arhitektuurinõuded ühe üksikelamu ning abihoonete püstitamiseks. Planeeringuala suurus on ligikaudu 4 300 m2.

Planeeringualal on olemas üks üksikelamu ning abihoone. Planeeritavate tegevuste realiseerimisel ei ole ette näha olulist keskkonnamõju, samuti ei seata ohtu inimeste tervist, vara või kultuuripärandit. Pidades kinni kõikidest detailplaneeringus esitatud nõuetest, võib tekkida planeeringu elluviimisel vaid ajutine negatiivne mõju, mis on tingitud ehitustegevuse iseloomust ning tunnetatav ehitusaegsel ajal.

Planeeringu koostamise eesmärgid ning planeeringulahendus on kooskõlas Tartu valla üldplaneeringuga. Detailplaneering vastab valla ruumilise arengu eesmärkidele. Detailplaneeringu avalik väljapanek toimub ajavahemikul 05.08.2024-18.08.2024 Kõrveküla raamatukogus (aadressil Vasula tee 12, Kõrveküla alevik) ning Tartu valla kodulehel www.tartuvald.ee

Detailplaneeringu avaliku väljapaneku korraldamise eesmärgiks on avalikkuse kaasamine planeeringu koostamise protsessi. Avaliku väljapaneku jooksul on igal isikul õigus avaldada detailplaneeringu kohta arvamust. Kirjalik arvamus palume esitada ajavahemikul 05.08.2024-18.08.2024 Tartu vallavalitsuse e-posti aadressile: tartuvald@tartuvald.ee

Täpsema informatsioon planeeringu kohta on kättesaadav valla planeeringute registrist SIIT. Vastuvõetud ja avalikule väljapanekule suunatud planeering lisatakse materjalide hulka vahetult enne avaliku väljapaneku algust.