Ermi piirkonna uue peatänava ideelahendust otsib kolm mainekat võistlejat

Tartu Vallavalitsus kuulutas välja ideevõistluse, mille eesmärgiks on saada parim lahendus Ermi tänava projekteerimiseks piirkonna kesktänavaks. Tegu pole tegemist pelgalt tee projekteerimise, vaid kogu tänavaga seotud avaliku ruumi lahendamisega. Kuna objekt ise, kogu kontekst ja ka võimalikud lahendused on keerulised, otsustati hange läbi viia võistleva dialoogina. See võimaldab muuhulgas suurte kogemustega osalejate teadmisi ja oskusi ära kasutada lähteülesande täpsustamisel. 
 
Ideevõistluse esimeses voorus valis žürii laekunud viie võistleja hulgast esitatud portfooliote alusel välja kolm, kes teises voorus esitavad oma ideelahenduse. Žürii otsusega pääsesid teise vooru ühiselt osalevad AB Artes Terrae OÜ ja Roadplan OÜ; Franchi+Associati OÜ ning ühiselt osalevad Tajuruum OÜ ja Kolm Pluss Üks OÜ. „On hea meel, et Ermi tänava uut väljanägemist asuvad lahendama mainekad ettevõtted, millel kogemuspagasis õnnestunud avaliku ruumi töid nii Eestist kui välismaalt," kommenteeris valikut žürii esimees ja Tartu vallavanem Jarno Laur. 
 
Praeguseks on kõikide osalejatega esimene kohtumine peetud, kus kirjeldasime olemasolevat olukorda, piirkonna planeeringutest tulenevaid tulevikusuundumusi ning valla ootusi Ermi tänavaruumi lahendusele. Koostöös osalevate projekteerimisettevõtetega  peame jõudma kõige paremini meie eesmärke, ootusi ja võimalusi kirjeldava projekteerimisülesande sõnastamiseni, mille alusel osalejad esitavad oma nägemuse või idee eskiislahenduse näol. Eelduste kohaselt mais võiksime jõuda projekteerimise lepinguni ettevõtja(te)ga, kelle esitatud ideelahenduste alusel on hanke žürii välja valinud.
 
Žüriisse kuuluvad Tartu valla esindajatena vallavanem Jarno Laur, abivallavanem  Tarmo Raudsepp ning vallaarhitekt Egle Nõmmoja. Lisaks osalevad žüriis Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus, Valga linnaarhitekt Jiri Tintera ning Paide linnaarhitekt Elo Kiivet. Insenerivaadet ning ekspluatatsiooni valdkonda esindavad žüriis  OÜ Tartu Valla Kommunaal juhataja Aigar Lepp ja Tartu Linnavalitsuse inseneriteenistuse spetsialist Liisa Unt.
 
Lisainfo: Jarno Laur, tel 5167879
Foto: Timo Arbeiter