Avalik enampakkumine Piirissaare poehoone rentniku leidmiseks

Tartu Vallavalitsus korraldab avaliku enampakkumise. Konkursi eesmärgiks on leida Piirissaare poehoone rentnik perioodiks 01.11.2024-31.10.2029.

1. Üldinfo

1.1. Poehoone asub Kaupluse kinnistu, Piiri küla, Tartu vald, Tartu maakond. Poehoone ruumide plaan koos pindaladega on toodud lisas 1.

1.2. Poehoone ruumides on olemas laoriiulid ja mööbel. Sanitaarruumides olemas kraanikausid, wc ning dušš.

1.3. Pakkumuse minimaalseks rendihinnaks on 0 eurot/aastas.

1.4. Poe peamisteks klientideks on kohalikud elanikud (~30 inimest), suvisel perioodil ka turismigrupid külastajad.

1.5. Poe kontseptsiooni olulisteks osadeks on:

a) Pakutava kaubavaliku mitmekesisus ning vastavus peamiste sihtgruppide ootustele;

b) Pood peab olema avatud suvisel perioodil (1.mai – 31.oktoober) vähemalt neljal päeval nädalas (soovituslikult K, R-P, kellaaegadel 10.00-15.00). Talvisel ajal kokkuleppe alusel.

2. Konkursi tingimused

2.1. Konkursil on lubatud osaleda isikutel, kes:

a) on täitnud oma kohustused riiklike maksude osas. Selle tasumise kohustuse täitmist kontrollitakse e-maksuameti vahendusel;

b) kui konkursil osaleja on registreeritud väljaspool Tartu valda, siis tuleb esitada tõend kohalike maksude võlgnevuste puudumise kohta läbirääkimiste ajal kokkulepitud tähtajaks;

c) kasuks tuleb eelnev poepidamise kogemus;

d) on esitanud punktis 2.2 nimetatud kontseptsiooni;

e) ei ole Tartu valla ees täitmata rahalisi kohustusi;

f) on tutvunud rendile antavate ruumidega. Ruumidega tutvumise aeg kokku leppida saarevahiga Toomas Lindjärv, tel. +372 529 4630, e-post: toomas.lindjarv@tartuvald.ee

2.2. Pakkuja esitab poe pidamise kontseptsiooni, mis:

a) sisaldab pakkuja eelneva poepidamise kirjeldust;

b) sisaldab peamise kaubavaliku kirjeldust.

2.3. Pakkumised esitatakse aadressile tartuvald@tartuvald.ee hiljemalt 15.08.2024. Pakkumus peab sisaldama pakkumust rendihinnale ühe kuu kohta ja poe pidamise kontseptsiooni.

2.4. Pakkumus peab olema allkirjastatud. Kui allkirjastaja on esindaja, peavad pakkumisele olema lisatud esindusõigust tõendavad dokumendid (seadusest tulenev esindusõigust tõendav dokument, volikiri, volikirja andja esindusõigust tõendavad dokumendid jne).

2.5. Pakkumusi hindab Tartu Vallavalitsuse 11.07.2024 korraldusega nr 917 moodustatud komisjon, järgmiste kriteeriumite alusel:

a) pakkumuse maksumus;

b) äriplaani sisu;

c) kogemus planeeritavas tegevusvaldkonnas;

d) kogemus Piirissaarel või mõnel sarnasel väikesaarel tegevuste teostamisel.

2.6. Komisjonil on õigus teha konkursil osalejatele ettepanek oma pakkumuste täiendamiseks ja täpsustamiseks ning küsida selgitusi pakkumuses toodud asjaolude kohta.

2.7. Konkursi võitjaks on kõrgeima hindepunktide arvu saanud pakkuja. Kui kõrgeim hindepunktide arv on mitme ettevõtja poolt pakutud ühesugune siis hinnatakse kontseptsiooni. Kui ka kontseptsiooni hindepunktid on võrdsed, siis valitakse võitja liisu tõmbamise teel komisjoni poolt määratud ajal ja meetodil.

3. Rendilepingu olulised tingimused

3.1. Rendilepingu tähtaeg on 5 aastat.

3.2. Rendihind on vastavalt enampakkumisele … eurot/aastas.

3.3. Rendileandjal on õigus alates 01.01.2026 tõsta rendimäära lepingu kehtivuse igal kalendriaastal Statistikaameti poolt avaldatava III kvartali tarbijahinnaindeksi muutuse võrra võrreldes eelmise aastaga (https://www.stat.ee/thi-kalkulaator), teatades sellest rentnikule ette vähemalt 2 kuud.

3.4. Lisaks rendile kannab rentnik poe ruumide kasutamisega seotud kulud (vesi, elekter, kanalisatsioon, küte). Küttekulu tasutakse proportsionaalselt rentniku kasutada olevale pinnale kogu hoone küttekulust.

3.5. Poe tegevusega seotud prügiveo (sh komposteeritavad jäätmed ja toidujäätmed) korraldab ja veo eest tasub rentnik.

3.6. Rentnik kohustub poe kasutusse võtmiseks taotlema kõik vajalikud load ja kooskõlastused (sanitaar-, kauplemisload jms). Rendileandja ei vastuta tagajärgede eest, kui vajalike lubade ja kooskõlastuste väljastamisest keeldutakse põhjustel, mis tulenevad hoonest kui tervikust.

3.7. Renti poe kasutamise eest hakatakse tasuma lepingu sõlmimisel äritegevuse alustamisest, kuid mitte hiljem kui 01.11.2024.a. Kõrvalkulude eest tasumist alustatakse poe ruumide üleandmisest.

3.8. Rendileandja tagab hoone valveteenuse.

Konkurss korraldatakse vastavalt Tartu vallavara eeskirja järgi. Vastu võetud 22.11.2018 nr 30

Lisainfo:

Kadri Leetsaar