Tartu Vallavalitsus kutsub eralastehoidusid koostööle

Tartu vald on üks kiiremini arenevaid ja kasvavaid omavalitsusi Eestis. Nii on ka lasteaiakohtade järgi vajadus Tartu vallas pidev. Eelkõige napib lastehoiu- ja -aiakohti just Raadi ja Kõrveküla piirkonnas ning selleks, et pakkuda piirkonna peredele võimalust lastehoiuks või eralasteaiaks, soovime kutsuda koostööle lastehoiu pidajaid. Eelistame Tartu vallas asuvaid teenusepakkujaid, hetkel on vajadus Raadi piirkonnas 100 lastehoiu koha järgi.

Lasteaiakohtade puuduse vähendamiseks on Tartu Vallavolikogu vastu võtnud korra, mille alusel toetatakse eralasteaedu ja lastehoide. Toetuse saamiseks peab eralasteaed omama vastavat koolitusluba, lastehoiul peab olema tegevusluba. Täpsemad nõuded teenusele ja ruumidele leiate Tartu valla kodulehelt.  Lasteaia või lastehoiu tasu lapsevanemale ei tohi olla suurem kui lapsevanema poolt kaetav osa munitsipaallasteaias ehk 8% miinimumpalgast. Lisaks lapsevanema osalustasule maksab vald erahoiule või era lasteaiale toetust, mille suuruse kinnitab Tartu Vallavalitsus. Toetuse suuruseks on hetkel ca 500 eurot lapse kohta kuus.

Lasteaiateenuse või lastehoiuteenuse osutamiseks on Tartu Vallavalitsus valmis sõlmima teenuse osutajaga halduslepingu. Sellisel juhul liidetakse eralasteaed või lastehoid Tartu valla Arno süsteemiga ning komplekteerimine rühmadesse toimub läbi Arno süsteemi.

Palume kõiki inimesi ja ettevõtteid, kes soovivad alustada lastehoiu teenuse osutamist vallas, võtta läbirääkimisteks ühendust Tartu Vallavalitsusega e-posti aadressil tartuvald@tartuvald.ee hiljemalt 29.02.2024.

Lisainfo Tartu valla kodulehelt https://tartuvald.ee/erahoidude-koostoo või vallavanem Jarno Laur (e-post jarno.laur@tartuvald.ee või tel 5167879).