Tartu valla kollektiivid Tartu 2024 laulu- ja tantsupeol

16.–22. juunil toimus Tartu 2024 laulu- ja tantsupidu, mis tõi tantsumurule ligi 2400 tantsijat ning laulukaare alla ligi 10 000 lauljat- pillimängijat.

Tartus esimest korda kokku seotud laulu- ja tantsupidu jutustas loo sellest, kuidas teeb juurte hoidmine ja väärtustamine õnnelikuks. Kui tähtsad on elus uudishimu ja avatud meel, et saaksime toimetada tugeva kogukonnana.

Tartu tantsupidu „Juure juures" rõhutas sidemete hoidmise olulisust esivanema ja lapselapse vahel. Lugu juurte leidmisest ja hoidmisest jutustasid läbi tantsu ka meie Tartu valla tantsukollektiivid:
  • Naisrühm Hermine
  • Laeva Kultuurimaja naisrühm Kanarbik
  • Tabivere Rahvamaja naisrühm Tahe
  • Tabivere Põhikooli 1.klassi segarühm
  • Lähte Ühisgümnaasiumi rahvatantsurühm Lähte lahedad
  • Rahvatantsurühm Metsataga I
  • Rahvatantsurühm Metsataga II
  • Kõrveküla Põhikooli 1. klass
  • Kõrveküla Põhikooli 2. klass
  • Kõrveküla Põhikooli 3.-4. klass
  • Kõrveküla Põhikooli 5.-6. klass
22. juunil toimunud Tartu laulupidu „Õnn ja rõõm" pakkus võimalust ise õnne ja rõõmu mõtestada, tuletades meelde milline õnn on see, et võime ja saame kokku tulla ning laulda südamest iseendale, oma kallitele ja isamaale. Laulukaare all laulsid ja mängisid pilli Tartu vallast:
  • Kõrveküla lasteaed „Päikeseratas" mudilaskoor
  • Tabivere Põhikooli mudilaskoor
  • Kõrveküla Põhikooli poistekoor
  • Kõrveküla Põhikooli mudilaskoor
  • Lähte Ühisgümnaasiumi poistekoor
  • Kõrveküla Põhikooli lastekoor
  • Lähte Ühisgümnaasiumi lastekoor
  • Kõrveküla naiskoor Tuule
  • Lähte naiskoor
  • Maarja Magdaleena segakoor
  • Äksi segakoor
  • Väägvere pasunakoor
  • Lähte lasteaed "Kiisupere" mudilaskoor

Tartu vald tänab kõiki lauljaid, tantsijaid ning pillimängijaid, kes tõid meieni imelised elamused tantsumurult ja laulukaare alt. Kiidame kõiki juhendajaid, kelle südamega tehtud töö andis võimaluse kõike seda nautida. Ja aitäh ka kõigile neile, kes aitasid kaasa sellele, et meie lastel, noortel ja täiskasvanutel oleks pidudel turvaline, mugav ja hea olla.

Õnn ja rõõm, et te meil olete!

Foto:Tiia Pärtelpoeg