Tabivere piirkonna XV talimängude II etapil selgusid võitjad

Tabivere piirkonna XV alimänge jätkati II etapi võistlustega 1. veebruaril Lähtel, kus pidi lisaks paarisvõrkpallile, nooleviskele ja mälumängule kavas olema ka suusatamine, mille lume puudumisel  pidime kahjuks  kavast välja jätma. Käesoleva aasta võistlustel oli rohkesti osalejaid paarisvõrkpallis, kus oli mängimas 9 mees-  ja 8 naiskonda. Meeste turniiri finaalmängus alistas Same OÜ I võistkond koosseisus Stevan  Meilus ja Erki Tallmeister spordikooli I võistkonna, kus mängisid Gunnar Kallari ja Vallo Vaher tulemusega 2:0. Naiste turniiri esikohamängust väljusid võitjatena vallavalitsuse/volikogu võistkonda esindanud Mari-Liis Kõiv ja Eliisa Ainomäe, võites Same OÜ võistkonda, kus mängisid Johanna Jurs ja Teele Proovel. Paarisvõrkpalli võistkondlikus arvestuses, kus läksid arvesse kahe parema mees- või naiskonna tulemused, saavutas esikoha OÜ Same võistkond. Nooleviskes oli individuaalset parem meestest Alo Ainomäe vallavalitsuse / volikogu võistkonnast 39 silmaga ning naistest oli täpsem nooleviskaja Kaili Metsaste OÜ Same võistkonnast 31 silmaga. Nooleviske võistkondlikus arvestuses, kus läksid arvesse 5 parema võistleja tulemused, saavutas esikoha spordikooli võistkond. Talimängude viimasel alal mälumängus oli osalemas 9 võistkonda. Tasavägise võistluse pidasid siin maha kolm esimest võistkonda. Esikoha saavutas vallavalitsuse / volikogu võistkond 46 punktiga, edestades ainult punktiga alla jäänud Maarja-Magdaleena Põhikooli võistkonda. Kolmanda koha saavutas Lähte Ühisgümnaasiumi võistkond 43 punktiga. Võitnud võistkonnas mängisid Üllar Loks, Tarmo Raudsepp, Jaanus Robi, Alo Ainomäe ja Annika Arumäe.

Talimängude võistkondlik üldparemusjärjestus selgitati seitsmest kavas olnud alast kuue parema ala punktide põhjal. Tihe rebimine käis siin kolmele esimesele kohale, millest võitjana väljus napi punktilise paremusega  Tabivere Põhikooli võistkond, kogudes kuue alaga 78 punkti. Teise koha võitis vallavalitsuse / volikogu võistkond 77 ja kolmanda koha OÜ Same võistkond 74  punktiga. Järgnesid spordikool 69, Lähte Ühisgümnaasium  55, Maarja-Magdaleena küla  51, Koogi küla  33, MTÜ Juula Küla Heaks  32, Vudila / Kaiavere 30 ja Maarja-Magdaleena Põhikool 28 punktiga. Talimängudel osales kokku  124 võistlejat ja osaluskordi oli 240. Talimänge toetas Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp, Tartumaa Spordiliit ning Tartu vald.