Selgusid valdkondlike tunnustusavalduste saajad

Möödunud nädala kolmapäeva, 21.veebruari õhtupoolikul toimus Tartu Vallavolikogu esimehe Vahur Poolaku ja vallavanema Jarno Lauri Eesti Vabariigi 106.aastapäeva pidulik vastuvõtt Tartu valla allasutuste töötajatele Tartu Kammivabrikus. Vastuvõtule olid kutsutud ka kõik tänavused hariduse, kultuuri- ja kogukonnatöö, noorte ning ettevõtlusvaldkonna nominendid, laureaadid ja nende esitajad.

Piduliku vastuvõtu teemaks oli sel aastal kõik see, mis on MEIE OMA. Aga mis see meie oma siis on? On see mälestus lapsepõlve magusatest lõhnadest või pähe unelaulusõnad Vikerraadio õhtujutusaatest? On see oskus kõneleda maailma ühes kõige ilusamas keeles või on see hoopis turbakihtidesse talletatud ajalugu rabas, mida meie ise ammu enam ei mäleta….

Selge on see, et meil kõigil on midagi päris „MEIE OMA", mida südames hoiame, kalliks peame ja mille üle uhked oleme!

Meie üheks suureks rikkuseks on meie enda inimesed: ettevõtlikud, südikad, suure teotahte ja briljantsete mõtetega. Nad loovad oma tegevuse ja panusega ühiskonda meie ühist rikkust. Ja mis võiks olla veel paremaks liikumapanevaks jõuks neile tublidele, kui mitte see, et neid märgatakse ja tunnustatakse.

Tartu valla 2023.aasta „MEIE OMA" inimesed haridus- ja ettevõtlusvaldkonnast, kultuuri- ja kogukonnatöös ning erikategooriast „Tartu vald" tänab:

HARIDUS
Aasta lasteaiatöötaja - Tabivere Lasteaed Rõõmula direktor Kerli Murd
Aasta koolitöötaja - Kõrveküla Põhikooli sekretär Tanika Krull
Aasta tugispetsialist - Kõrveküla Põhikooli sotsiaalpedagoog Reet Hannus
Aasta noorõpetaja - Tabivere Põhikooli inglise keele õpetaja Andreas Piiri
Aasta lasteaiaõpetaja - Tabivere lasteaed Rõõmula rühmaõpetaja Sigrid Valk
Aasta kooliõpetaja - Lähte Ühisgümnaasium muusikaõpetaja Krista Kuus
Aasta haridustegu - Tabivere lasteaed Rõõmula rekonstrueerimine

KULTUUR
Aasta noor talent - Tabivere Põhikool õpilane Robin Rajaleid
Aasta kultuuri- ja kogukonnatöö edendaja - MTÜ Lähte kogukond, Marianne Pruks
Aasta kultuuritegu - Äksi [eel]arvamusfestival

ETTEVÕTLUS
Aasta ettevõtlustegu - Hanza Mechanics laienemine Vahi tööstusparki

„TARTU VALD TÄNAB" tunnustuse pälvisid:

Ludmilla Proovel – Pikaajalise pühendumusega tehtud töö eest Lähte perearstikeskuses

Valeri Nuust- Pikaajalise pühendumise eest Eesti kunstihariduse arendamisele ning Tartu valla ja Pallase koostööle

Imre Tõekalju- Missioonitundega tehtud töö eest turvalisuse tagamisel

Piduliku vastuvõtu õhtujuhiks oli Juhan Krull ja õhtu lõpetas Eesti- Ukraina folkmuusikat viljeleva Svjata Vatra kontsert.

Foto: Rein Leib