Lähte Ühisgümnaasiumi direktorina alustab 15.juulil tööd Martin Pent

15.juulil alustab Lähte Ühisgümnaasiumi direktorina tööd Martin Pent. Saame temaga lähemalt tuttavaks:
  • Milliste sõnadega end iseloomustaksid?
     Rahulik, kaalutlev, vaidlushimuline, pikka kasvu;
  • Sinu teekond haridusvaldkonda
    Oli nagu paljudelgi meist suuresti juhuslik. Lõpetasin ülikooli ja erialast tööd oli üsna keeruline saada, seega jõudsin otsapidi kooli ja jäingi sinna.
  • Kust leidsid tööpakkumise või kust tekkis mõte kandideerida?
    Ei hakka nimesid nimetama, aga nägin kuulutust sotsiaalmeedias kui üks tuttav koolijuht seda jagas. Mul on teatav side Lähtega, mistõttu jäi see kuulutus kuidagi kummitama. Ja mida rohkem ma selle peale mõtlesin, seda enam see mõte mulle meeldima hakkas, mistõttu kandideerisin juba ilma kõhklusteta.
  • Millega tegeled vabal ajal – mõni hobi või harrastus?
    Tunnistan, et viimasel aastal olen hakanud palju veebis malet mängima. Ka jalutan vast rohkem kui keskmine inimene.
  • Mida pead oma töö juures kõige olulisemaks?
    Ma arvan, et see on lihtne - inimsuhted. Kui need on korras, siis on juba kõik hästi.
  • Sinu moto – elus või töös
    Mul pole kõikehõlmavat kreedot, mida iga päev endale korrutaksin, aga üks mõte, millest ikka ja jälle rahu või tuge olen leidnud on see, et kõik, mis meiega juhtub, juhtub põhjusega.
  • Sinu motivaatorid
    Kui suudan endale selgeks teha, et ette võetud tegevusel on mingi laiem tähendus, siis see ongi kõige tugevam motivaator.
  • Meil on sport kõigile – kuidas on sinu suhted spordiga?
    Pikaajalised ja püsivad, nii tugitooli- kui ka elavat sporti tehes. Üldiselt olen lummatud olnud pallimängudest.
  • Mida ja millal tegid viimati esimest korda elus?
    Esimest korda elus läksin kevade hakul kutsekooli ja praegu tundub, et ette võetud lühikursus saab õige pea ka kenasti lõpetatud.
  • Mõni huvitav fakt sinu kohta, kui on ja oskad välja tuua
    Mul peaks kusagil sahtlis olema sertifikaat selle kohta, et olen porgandpaljalt Põhja-Jäämeres supelnud. Selliseid tõendeid jagatakse Teravmägede keskuses Longyearbyenis, kus kämpingute alal korda hoidva tädi valvsa silma all säärase lunastada saab koos paari tasuta tokeniga dušši all käimiseks.

Foto autor on Eero Vabamägi.