Eriolukorrast väljumine Tartu vallas

Hea Tartu valla elanik! 

Tartu Vallavalitsus alustas kodanike füüsilist teenindamist 18.mai. Esialgu teenindatakse kodanikke ainult vastuvõtu päevadel teisipäeviti kell 8.00-12.00 ja 12.30-18.00 ning reedeti kell 8.00-12.00. Esimene vastuvõtu päev on 19.mai. Eriolukorrast tulenenud piiranguid leevendatakse järk-järgult.

 

VALLAVALITSUSE TÖÖKORRALDUS 

 • Tartu Vallavalitsuses teenindatakse kodanikke vastuvõtu päevadel teisipäeviti kell 8.00-12.00 ja 12.30-18.00 ning reedeti kell 8.00-12.00.
 • Paneme kodanikele südamele, et haigusnähtudega inimesed püsiksid kodus. Vallamajja sisenedes tuleb desinfitseerida käsi ning hoida distantsi.  Kindlasti tuleb arvestada ka võimaliku ooteajaga kodanike teenindamisel. 

 

HARIDUS JA KULTUUR 

 • Alates 15. maist taastub osaline kontaktõpe kõigis haridusasutustes. Täpsem info koolidest.
 • Lubatud on alates 15. maist huviharidus või huvitegevus, mis toimub kas individuaalselt või kuni 10 õpilasega rühmas. Järgida tuleb 2+2 reeglit.
 • Koolide lõpuaktused toimuvad, täpsem info koolidest.
 • Tartu valla lasteaiad töötavad tavapäraselt. Rühmadesse on oodatud terved lapsed.
 • Kõik Tartu valla raamatukogud ja noortekeskused on avatud.
 • Rahvamajad taastavad tegevuse järk-järgult, täpsem info rahvamajadest.
 • Tartu valla poolt korraldatavaid kultuuriüritusi mais, juunis ja juulis ei toimu. Jaanipäeva tähistamine toimub sel aastal pereringis, avalikke jaanitulesid ei toimu.

 

SPORT JA VABA AEG 

 • Kõigile on avatud Tartu vallas asuvad tervise- ja matkarajad (nt Lähte ja Laeva). Palume hoida jätkuvalt ka loodusrajal omavahelist distantsi. 
 • Kõik spordi- ja mänguväljakud on avatud.

 

SOTSIAALHOOLEKANNE 

 • Tabivere Sotsiaalkeskuse külastamine on keelatud. 
 • Koolilõuna asendamine toidupakkidega toimub kuni 28. mai
 • Abi saamiseks tuleb pöörduda Tartu Vallavalitsuse sotsiaalosakonna poole.
 • Tabivere ja Laeva teeninduspunktis toimuvad sotsiaaltööspetsialisti vastuvõtud teisipäeviti 08:30-12:00, erandkorras 19.05 Laeva teeninduspunktis vastuvõttu ei toimu.
 • Kriisiolukorrast tulenevalt on muutunud sissetulekust sõltuvate toetuste (tervisetoetus, toetus lastega peredele, koolitoetus, lapse toiduraha katmise toetus, küttetoetus, raske majandusliku olukorra toetus)  määramine. Kriisiolukorra ajal on sissetulekust sõltuvat toetust õigus saada üksi elaval isikul või perekonnal kelle kõigi liikmete eelmise kuu keskmine sissetulek on väiksem kui riiklikult kehtestatud toimetulekupiiri kolmekordne määr pereliikme kohta.

 

TRANSPORT 

 • Maakonna ühistransport toimib kehtivate (koolivaheaja) graafikute kohaselt. Täpsem info www.peatus.ee  
 • Praamiliiklus liinil Piirissaare-Laaksaare toimub vastavalt tavapärasele graafikule. Täpsem info http://transport.tartumaa.ee/

Eriolukord riigis on küll lõppenud, kuid olgem jätkuvalt vastutustundlikud. Väga oluline on kinni pidada 2+2 reeglist, selleks et kaitsta Eestit COVID-19 puhangu ohu ja uute piiravate meetmete eest. 

 

Püsime terved!

Tartu Vallavalitsus alustab 18. mail kodanike füüsilist vastuvõttu

Tartu Vallavalitsus avab taas oma uksed kodanike füüsiliseks vastuvõtuks. Esialgu toimub kodanike füüsiline teenindamine ainult vastuvõtu päevadel ehk teisipäeviti ja reedeti. Samal ajal jätkub kodanike teenindamine e-posti ja telefoni teel. Esimene füüsilise vastuvõtu päev on teisipäev, 19. mai.
 
Tegevuse lõpetab ka eriolukorra ajal 24/7 toiminud sotsiaalosakonna valvetelefon. Palume kõigil pöörduda konkreetse ametniku poole kasutades kodulehel avalikustatud kontakte – telefoni ja e-posti.
 
Paneme kodanikele südamele, et haigusnähtudega inimesed püsiksid kodus. Vallamajja sisenedes tuleb desinfitseerida käsi ning tuleb hoida distantsi.  Kindlasti tuleb arvestada ka võimaliku ooteajaga kodanike teenindamisel. 
 
Tartu Vallavalitsuses toimub kodanike vastuvõtt:
Teisipäeviti kell 8.00-12.00 ja 12.30-18.00
Reedeti kell 8.00-12.00
 
Püsime terved!

Tartu vald jagab eakatele tasuta 10 tuhat kaitsemaski

Tartu vallavalitsus jagab vabatahtlike ja sotsiaaltöötajate abiga kokku 10 000 maski, mis jõuavad 1000 eaka vallakodanikuni. 
 
Tartu valla sotsiaalosakond varustas 10 kaupa pakendatud maskid kandmise juhistega. Selle nädala lõpuks või järgmise nädala alguses jõuavad kaitsemaskid kõigi nende üksi elavate eakateni, kes saavad Sotsiaalkindlustusameti andmetel üksi elava pensionäri toetust. Nimekirjast on välja jäetud need, kes on hoolekandeasutuses või ei ela enam Tartu vallas. Kaitsemaske jagatakse ka kõikidele Tartu valla elanikele, kellele osutatakse koduhooldusteenust ning neile Tartu valla eakatele, kes jäävad vanusegruppi 65+. 
 
„Eriolukorra leevenedes soovivad inimesed enam suhelda ja liikuda, käia poes ja turul. Seoses vallale tehtud maskide annetusega, otsustasime tasuta saadud maskid edasi anda neile, kes on suuremas riskis. Lisaks on oluline, et inimesed saavad ka juhised ja õpetused kuidas ja kus maske kanda," selgitab aktsiooni põhjuseid Tartu vallavanem Jarno Laur.   
 
Mis on kaitsemask?
Kaitsemaskiks peetakse tavamõistes nii meditsiinilist kaitsemaski kui ka muid hingamisteede kaitsevahendeid, näiteks maske ja respiraatoreid. 
 
Millal kanda kaitsemaski?
Maski ei ole üldjuhul mõtet kanda ei kodus ega õues. Õues piisab, kui hoiad teistega 2-meetrist vahet. Kodus ei ole mõistlik maski kanda, sest kui üks pereliige on haigestunud ja teised pereliikmed ei ole püsivalt eraldatud, siis leiab viirus tõenäoliselt ikka tee pereliikmete nakatamiseks. Maski kandmisest on kasu ühiskondlikes ruumides (poed, apteegid, meditsiiniasutused, ühistransport), kus liigub palju inimesi. See võib vähendada võimalust, et köhides või aevastades jõuab piisknakkus teiste inimesteni. Nina ja suu katmine on sellises kohas sobiv ettevaatusabinõu. Samuti võib maskist abi olla tervele inimesele, sest see vähendab mõnevõrra võimalust, et läheduses köhivalt inimeselt jõuab viirus pritsmetega terve inimeseni koguses, mis põhjustab nakatumise ja haigestumise.
 
Kaitse ennast ise
Rusikareegel on püsida kodus kõigil kel vähegi võimalik. Eeskätt peavad kodus olema haigustunnustega inimesed. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on tavapäraste hügieeninõuete järgimine, nagu regulaarne ja hoolikas kätepesu.
 
Pidage meeles, et maski kandmine aitab, kui seda teha õigesti. Püsige terved ja ikka 2+2!
 

Jätkub koolilastele toidupakkide jagamine

Tartu Vallavalitus toimetab juba mitmendat nädalat koolitoidupakid soovijatele koju kätte kogu valla ulatuses. Võrreldes toidupakkide jagamise esimese nädalaga, mil toidupakkide saajaid oli 72 last ja 24 peret, toimetati sel nädalal toidupakid 410 lapsele, kokku 186 perele.  Toidupakke toimetatakse kodudesse kontaktivabalt kord nädalas.
 
Mida sisaldavad toidupakid?
Pakid sisaldavad lastele vajalikke piimatooteid, puu- ja juurvilju ning lastele kergemate toitude (võileivad, muffinid, praemuna) tegemiseks vajalikke toiduaineid. 
Koolitoidupakid pannakse kokku koostöös AS Bambona ja piirkondlike ettevõtjatega.
 
Kellele on mõeldud koolitoidupakk?
Koolitoidupakid on mõeldud kõigile Tartu valla kooliõpilastele. Palume teada anda kõigil neil peredel, kes vajavad koolitoidu asendamist toiduainete pakiga vallavalitsuse sotsiaalosakonna 24/7 töötaval valvetelefonil  510 3781 või karin.aru@tartuvald.ee
 

Kõigis Tartu valla lasteaedades avati valverühmad!

Alates esmaspäevast (27.04.2020) on kõigis Tartu valla lasteaedades avatud valverühmad, kuhu on oodatud terved lapsed. Valverühma lapse toomisest tuleb ette teatada vastavasse lasteaeda.
Täpsem info lasteaedadest!

Teade lapsevanematele koolilõuna toidupakkidest

Juba mitmendat nädalat toimetab Tartu Vallavalitus koolitoidupakid soovijatele koju kätte kogu valla ulatuses. Toidupakkide koostamisel lisab vald omalt poolt juurde sama suure summa kui riik on eraldanud koolitoidupäeva toiduainete maksumuseks.  Nt kõige kaugemal elav Tartu vallalt koolitoidupaki saaja käib Lähtesse kooli Võrumaal Varstust.

Tartu Vallavalitsus palub teada anda neil peredel, kes vajavad koolitoidu asendamist toiduainete pakiga. Sellekohane info palume saata vallavalitsuse sotsiaalosakonnale kas 24/7 töötaval valvetelefonil  510 3781 või karin.aru@tartuvald.ee

Tabivere sotsiaalkeskuses tuvastati nakatumine koroonaviirusse

Tabivere Sotsiaalkeskuses testiti möödunud nädala reedel kogu personal ja hoolealused ning paraku osutusid ühe elaniku ja kahe töötaja koroonaviiruse analüüsid positiivseks.

Terviseamet, sotsiaalministeerium ja sotsiaalkindlustusamet on välja töötanud juhise, kuidas käituda nakkuskahtlusega kliendi või töötajaga hooldekandeasutustes, tegutsetakse vastavalt antud juhistele.

Hooldekodu tegutseb kujunenud olukorras edasi rangete reeglite alusel – toimunud on kõikide ruumide desinfitseerimine, elanike liikumine on ka hooldekodu siseruumides piiratud. Kõigi hoolealuste elanike seisundit kontrollitakse jooksvalt ning vajaduse korral viiakse inimesed haiglasse.

Edasine eesmärk on tagada, et hooldekodu saaks jätkata oma tööd ning et kõigile hooldatavatele oleks tagatud igakülgne tugi. 

Tekkinud olukorra tõttu on ennetava meetmena  ajutiselt suletud samas hoones tegutsev Tabivere Lasteaed. Seni kahe valverühmaga tegutsenud lasteaed suletakse esialgu ajavahemikuks 06.04-12.04.2020. Sel perioodil on võimalik lastehoidu vajavatel Tabivere peredel viia terved lapsed Lähte lasteaed Kiisupere valverühma. Lähte lasteaia valverühma saavad vajadusel lapsi tuua ka seni Lähte lasteaia teenust kasutanud pered. Siiski kehtib endiselt soovitus jätta lapsed võimaluse korral koju.

Andke endast märku - vabatahtlikud, abipakkujad ja kodanikualgatused

Seoses eriolukorraga riigis otsib Tartu vald vabatahtlikke, abipakkujaid ning ka kodanikealgatuste eestvedajaid, kes oleksid vajadusel valmis aitama nii nõu, jõu kui ka teenuste või kaupadega.  
 
Võimalike abikätt vajavate olukordade lahendamiseks otsitakse inimesi, kes: 
 • Ei ole vähem, kui 14 päeva jooksul saabunud välisriigist; 
 • Ei kuulu COVID-19 riskigruppi ega hoolda COVID-19 riskigruppi kuuluvaid; 
 • On vanuses 18.-60. aastat; 
 • Eriliselt otsime neid, kellel on hooldaja või tugiisiku kvalifikatsioon. 
 
Sulle, hea vabatahtlik, on garanteeritud: 
 • Isikukaitsevahendid;
 • Töövahendid ja  juhised.
 
Vabatahtlikuks registreerimiseks palume edastada e-posti aadressil kristel.altsaar@tartuvald.ee järgnevad andmed: 
 • Ees- ja perekonnanimi; 
 • Vanus: 
 • Telefoninumber; 
 • E-posti aadress; 
 • Isikliku transpordivahendi olemasolu; 
 • Olemasolevad kvalifikatsioonid. 
 
Kui soovid ise panustada vabatahtlikuna, soovid pakkuda abi toodete või teenuste näol või omad infot juba toimivate lahenduste kohta, anna meile märku!

Tartu vald otsib vabatahtlikke ning pakub lastehoidu

Tartu valla kriisikomisjon ootab teavet vabatahtlikest, kes vajadusel saaksid panustada oma tööd ja aega. Vabatahtlikke on plaanis kasutada olukorras, kus valla tavalisest hoolekande tööjõust  ei piisa kõigi abivajajateni jõudmiseks. Seetõttu palume kõiki vabatahtlikke, abipakkujaid ning ka kodanikualgatusi endast märku andma. Kui oled valmis panustama vabatahtlikuna, toodete- või teenusepakkujana või millegi muuga, anna endast teada staap@tartuvald.ee

 

Kõigil eriolukorraga seotud töötajatel (meedikutel, politseinikel, päästjatel ja teistel elutähtsate teenuste osutajatel), kelle lapsed vajavad ööpäevaringset hoidu palume konkreetsest vajadusest anda teada vähemalt 24 h ette aadressil staap@tartuvald.ee Hoid on organiseeritud Kõrveküla lasteaia ruumides. Tööjõuga panustavad kõik piirkonna lasteaednikud.

 

Kuna lasteaedade teenust kasutatakse eriolukorras väga vähe, tegi Tartu vald otsuse  ajutiselt sulgeda ajutiselt Laeva lasteaia ja Raadi lapsehoiu valverühmad alates 19.03.2020 kuni 29.03.2020. Vajaduse tekkides taasavatakse valverühm Laevas, selleks tuleb lapsevanemal teavitada lasteaia direktorit vähemalt kaks päeva ette. Raadi lapsehoiu lapsed on oodatud Kõrveküla lasteaia valverühma.

Tartu valla lasteaiad, huvikoolid ja õpilaskodu eriolukorra lõpuni tasu ei võta

Tartu Vallavalitsus kogunes täna elektroonilisele istungile ja otsustas vabastada vanemad lasteaia kohatasust alates 16. märtsist kuni eriolukorra lõpuni. Sama otsus kehtib ka Tartu valla spordikooli, Tartu valla muusikakooli ja Tabivere huvikooli õppetasude ning Lähte õpilaskodu kasutajate kohatasu kohta alates 16. märtsist kuni eriolukorra lõpuni.

Otsuse langetamisel lähtusime asjaolust, et teenuste osutamine on takistatud või ära jäänud nii vallast kui vanematest sõltumatutel asjaoludel. Juba tasutud märtsikuu kohatasu arvestame poole kuu ulatuses ettemaksuks.

 

Ühtlasi teavitame, et oleme loonud võimekuse avada alates 20. märtsist ööpäevaringne lastehoid Kõrveküla lasteaias Päikeseratas. See teenus on mõeldud nende perede lastele, kes eriolukorrast  tulenevalt seda vajavad – eeskätt meedikute, politseinike, kaitseväelaste, päästjate ja teiste elutähtsate teenuste osutajate perede lastele. Palume neil, kes 24/7 lastehoidu vajavad, sellest teada anda aadressil staap@tartuvald.ee

 

Tartu Vallavalitsus palub teada anda neil peredel, kes vajavad koolitoidu asendamist toiduainete pakiga. Sellekohane info palume saata vallavalitsuse sotsiaalosakonnale kas 24/7 töötaval infotelefonil  510 3781 või karin.aru@tartuvald.ee

Juhised Tartu valla elanikele kriisiolukorraks

Hea Tartu valla elanik! 

Arvestades välja kuulutatud eriolukorda, oleme sellele lehele koondanud info erinevatest teenustest ja Tartu valla kriisikomisjoni poolt vastu võetud otsused. Vastu võetud otsustest oleme teinud omakorda kokkuvõtvad juhised selleks, et saaksime üheskoos kaasa aidata koroonaviiruse leviku piiramisele. Igaühe panus on väga oluline, et haigestunuid oleks vähem. Arvestame iseenda ja oma kaaslastega! 

NB! Lisatud juhised täienevad jooksvalt vastavalt olukorrale. 

 

HARIDUS JA KULTUUR 

 • Eriolukorrast tulenevalt on distantsõppel kõik üldharidus- ja huvikoolid ning peatatud on huviharidus ja -tegevus. 
 • Tartu valla lasteaedades on valverühmad, kuid võimalusel tuleks lapsed koju jätta. Lasteaeda tohib viia ainult terve lapse. Perega välisreisil käinud laps peab jääma kaheks nädalaks koju. 
 • Keelatud on kõik avalikud kogunemised. Etendused, kontserdid, konverentsid, spordi- ja liikumisüritused on keelatud. 
 • Suletud on kõik Tartu valla rahva- ja kultuurimajad, raamatukogud ja noortekeskused. 

 

SPORT JA VABA AEG 

 • Kõik Tartu valla spordihooned on suletud. 
 • Kõigile on avatud Tartu vallas asuvad tervise- ja matkarajad (nt Lähte ja Laeva). Palume hoida ka loodusrajal hoida omavahelist distantsi. 

 

SOTSIAALHOOLEKANNE 

 • Tabivere Sotsiaalkeskuse külastamine on keelatud. 
 • Jätkub vältimatult vajaliku sotsiaalabi osutamine. Kõik avaldused ja taotlused tuleb esitada kas e-posti või tavaposti teel, toimivad kõik sotsiaalosakonna telefonid.  
 • Sotsiaalosakonna 24/7 valvetelefoni number on 510 3781, millele oodatakse teateid abivajavatest inimestest. 
 • Tartu valla sotsiaalhooldustöötajad ei transpordi kliente poodi ega apteeki, vaid tuuakse vajaminev kontaktivabalt koju. Teenuse osas palume täpselt kokku leppida sotsiaalosakonnaga.  

 

TRANSPORT 

 • Maakonna ühistransport toimib koolivaheajal kehtivate graafikute kohaselt. Täpsem info www.peatus.ee  
 • Õpilasliinid on suletud. 
 • Praamiliiklus liinil Piirissaare-Laaksaare on peatatud. Kaubavedu toimub vajaduspõhiselt. Põhjendatud vajaduse korral (meditsiinilised näidud vmt) toimub liiklemine saare ja mandri vahel hõljukiga. Hõljukireisi vajaduse otsustab saarevaht Toomas Lindjärv (tel 5294 630 ja e-post toomas.lindjarv@tartuvald.ee). 

 

VALLAVALITSUSE TÖÖKORRALDUS 

 • Tartu Vallavalitsuses ja teeninduspunktide teenindatakse inimesi telefoni ja e-kanalite vahendusel, vallamajas ja teeninduspunktides ei toimu kodanike füüsilist vastuvõttu. 
 • Rahvastikutoiminguid teostatakse eelneval kokkuleppel telefoni 510 6363. 

 

ÜLDINE 

Vallavalitsus soovitab kõigil püsida kodus, jälgida oma tervist ning konsulteerida vajadusel perearstiga või helistada perearstinõuandeliinil 1220

NB! 16. märtsist 2020 on avatud üleriigiline kriisitelefon 1247, mis nõustab koroonaviirusega seotud teemasid. 

Kõigil, kel on infot seoses COVID19 nakkushaigusega Tartu vallas või kui te märkate abivajajaid, siis palun andke sellest teada e-posti aadressil staap@tartuvald.ee või Tartu valla üldnumbril tel 510 6363. 

Hoidke ja olge hoitud! 

 

Täiendavate ennetavate meetmete rakendamine Tartu vallas

Täna hommikul kogunes Tartu valla kriisikomisjon, mille käigus võeti kasutusele täiendavad ennetavad meetmed COVID19 nakkushaiguse leviku tõkestamiseks Tartu vallas.

Alates 17.03.2020 ei toimu Piirissaare ja Laaksaare vahel regulaarseid praamireise.  Tegemist on ennetava meetmega, kuna suur osa saare püsielanikest kuuluvad riskigruppi. Kaubavedu toimub vajaduspõhiselt. Põhjendatud vajaduse korral (meditsiinilised näidud vmt) toimub liiklemine saare ja mandri vahel hõljukiga. Hõljukireisi vajaduse otsustab saarevaht Toomas Lindjärv (tel 5294 630 ja e-post toomas.lindjarv@tartuvald.ee). Vald tagab vajalike desinfitseerimisainete ja isikukaitsevahendite ning ravimite baasvarud saarel. Korraldus kehtib esialgu märtsi lõpuni.

Nakkushaiguse leviku tõkestamiseks ei transpordi alates 16.03.2020 valla sotsiaaltöötajad kliente poodi ja apteeki, abivajajatele tuuakse kaup koju ja antakse ilma lähikontaktita üle. Need, kel on tarvis arsti vastuvõtule vältimatult minna, viiakse kohale. Samuti aidatakse jätkuvalt kõikide hädavajalike toimingutega. Seoses sellega ootab Tartu Vallavalitsus infot abivajavate inimeste kohta (nt karantiinis olijad, kelle eest omaksed ei saa hoolitseda)

Abivajavate inimeste kohta palume info saata Tartu valla sotsiaaltööspetsialist Maris Rannaveer´ile e-posti aadressil maris.rannaveer@tartuvald.ee või sotsiaalosakonna valvetelefonil 510 3781.

Palume jälgida ka oma naabruskonda ja teavitada vallavalitsust puuetega inimestest, eakatest ja abivajajatest, kes ei saa väga mõjuval põhjusel toetuda kriisiolukorras lähedaste abile. Vallavalitsus on valmis pakkuma abivajajatele tuge sotsiaalteenuste ja seda eelkõige koduteenuse näol, milleks palume kõigil pöörduda sotsiaaltööspetsialist Maris Rannaveer poole.

Tartu vallas on avatud valverühmad järgmistes lasteaedades: Raadi lasteaed Ripsik, Kõrveküla lasteaed Päikeseratas, Tabivere lastead, Laeva lasteaed ja Raadi lasthoid. Palume lapsi võimalusel siiski lasteaeda mitte tuua. Lasteaiad võtavad vastu vaid terveid lapsi. Ennetava meetmena on ajutiselt suletud Lähte lasteaed Kiisupere ja Maarja-Magdaleena lasteaed.

Vallavalitsus soovitab kõigil püsida kodus, jälgida oma tervist ning konsulteerida vajadusel perearstiga või helistada perearstinõuandeliinil 1220.

NB! 16. märtsist 2020 on avatud üleriigiline kriisitelefon 1247, mis nõustab koroonaviirusega seotud teemasid.

Tartu Vallavalitsuses ei toimu kodanike füüsilist vastuvõttu esialgu märtsi lõpuni. Palume võimaluse korral kõigil esitada vajalikud avaldused, taotlused ja dokumendid elektrooniliselt või lükata vallavalitsuse külastust edasi. Kodanike teenindamine toimub telefoni teel. Toimivad kõik tavapärased vallavalitsuse mobiiltelefonid ja e-posti aadressid. Paberkandjal on võimalik kõik taotlused ja avaldused jätta vallavalitsuse postkasti, mis asub Tartu vallavalitsuse aadressil Haava tn 6, Kõrveküla alevik (vallamaja ukse kõrval).

Kõigil, kel on infot seoses COVID19 nakkushaigusega Tartu vallas või kui te märkate abivajajaid, siis palun andke sellest teada e-posti aadressil staap@tartuvald.ee või Tartu valla üldnumbril tel 510 6363.

Tartu valla info seoses eriolukorraga Eestis

Koroonaviiruse tõkestamiseks on Eestis välja kuulutatud eriolukord ja selleks on kasutusele võetud erimeetmed.

Vabariigi Valitsuse otsusest tulenevalt on esmaspäevast, 16. märtsist, suletud kõik Tartu valla koolid ja ei sõida õpilasliinid. Kogu õppetöö viiakse üle kaug- ja koduõppevormile. Ennetava meetmena ei toimu koolijuhi korraldusel õppetööd täna Lähte Ühisgümnaasiumis, Tabivere Põhikoolis ja Kõrveküla Põhikoolis.  

Tartu Vallavalitsus otsustas täna ennetava meetmena sulgeda 16. märtsist kuni 29. märtsini Lähte lasteaia Kiisupere ja Maarja-Magdaleena lasteaia. Kõrveküla, Raadi, Tabivere ja Laeva lasteaias jäävad esmaspäevast tööle valverühmad, samuti on Raadi lastehoius avatud valverühmad. Vallavalitsus palub võimalusel jätta lasteaialapsed koju.

Märtsikuus ei toimu Tartu vallavolikogu istungit ning jäävad ära ka kõik komisjonide koosolekud.

Lisaks meenutame, et eilse otsuse alusel on kuni 29. märtsini suletud valla raamatukogud, noortekeskused, spordihooned, rahvamajad ja huvikoolid. Keelatud on Tabivere Sotsiaalkeskuse külastamine.

1.maini ei toimu kultuurisündmusi ning avalikke kogunemisi.

Tuletame meelde, et 13.03 ja 17.03.2020 EI TOIMU  Tartu Vallavalitsuses ega teeninduspunktides kodanike vastuvõttu. Palume võimaluse korral kõigil esitada vajalikud avaldused, taotlused ja dokumendid elektrooniliselt või lükata vallavalitsuse külastust edasi. Kodanike teenindamine toimub telefoni teel.

Toimivad kõik tavapärased vallavalitsuse mobiiltelefonid ja e-posti aadressid.

Tartu vallas kehtivad piirangud seoses nakkushaiguse leviku tõkestamisega

Täna kogunes Tartu valla kriisikomisjon, kus otsustati, et Tartu valla raamatukogude, noortekeskuste, rahvamajade ja huvikoolide tegevus on peatatud alates 13.03.2020 kuni 29.03.2020

Tegemist on ennetava meetmega. Koolidele ja lasteaedade sulgemiseks hetkel vajadust ei ole. Jälgime Terviseameti soovitusi ja tegutseme sellest lähtuvalt. 

Kriisikomisjoni ettepanekul otsus vallavalitsus nakkushaiguse leviku tõkestamiseks kuni 29.03.2020:

 • vallavalitsusel ja hallatavatel asutustel mitte planeerida lähetusi, ekskursioone ja õppereise välisriikidesse, juba planeeritud lähetused, ekskursioonid ja õppereisid tühistada või edasi lükata;
 • vallavalitsusel ja hallatavatel asutustel mitte korraldada seminare, vastuvõttusid jm üritusi, millest võtavad osa külalised välisriikidest;
 • keelata Tabivere Sotsiaalkeskuses viibivate hoolealuste külastamine;
 • tühistada kõik Tartu vallas toimuvad üritused.

Anname teada, et 13.03 ja 17.03.2020 EI TOIMU Tartu Vallavalitsuses ega teeninduspunktides kodanike vastuvõttu. Palume võimaluse korral kõigil esitada vajalikud avaldused, taotlused ja dokumendid elektrooniliselt või lükata vallavalitsuse külastust edasi. Kodanike teenindamine toimub telefoni teel.

Seoses COVID-19 koroonaviiruse leviku tõkestamisega suletakse ajutiselt (alates 13.03.2020-29.03.2020) järgnevad asutused:

 1. Tartu Valla Muusikakool
 2. Tabivere Huvikool
 3. Kõrveküla Spordihall
 4. Tartu valla spordikool
 5. Laeva Spordihoone
 6. Tabivere Rahvamaja
 7. Laeva Kultuurimaja
 8. Maarja-Magdaleena Rahvamaja
 9. Maarja-Magdaleena Noortekeskus
 10. Tabivere Noortekeskus
 11. Laeva Noortekeskus
 12. Lähte Noortekeskus
 13. Kõrveküla raamatukogu ja komplekteerimine
 14. Vedu Raamatukogu
 15.  Äksi Raamatukogu
 16. Lähte Ühisraamatukogu
 17. Tammistu Raamatukogu
 18. Tabivere Raamatukogu
 19. Laeva Rahvaraamatukogu
 20. Maarja-Magdaleena Raamatukogu
 21. Piirissaare Raamatukogu
 22. Härma Haruraamatukogu
 23. Elistvere Raamatukogu

Vastavalt Terviseameti soovitusele tuleb kõigil neil, kes saabuvad riskipiirkondadest, jääda kaheks nädalaks koju ning vältida liikumist rahvarohketes kohtades. Haigustunnuste ilmnemisel tuleb telefoni teel konsulteerida oma perearstiga või helistada perearsti nõuandetelefonile 1220.

 

Ära unusta jäätmekäitlust ka suvilas

Hea Tartu valla elanik! 
 
Kui oled seoses eriolukorraga suundunud elama maakoju või suvilasse, siis ole hea ja sõlmi sellele aadressile ka jäätmeveo leping, et kõik Sinu jäätmed jõuaksid käitlemiseks selleks ettenähtud kohta. 
 
Jäätmeveo lepinguid saate mugavalt sõlmida veebis, minnes selleks jäätmevedaja Ragn-Sells AS veebilehele ( www.ragnsells.ee ). 
Ole hea ja ära viska jäätmeid lõkkesse, sest see teeb halba nii Sinu kui ka Sinu pere tervisele!
 
Kui prügikast on juba olemas, siis palun ära pane prügikotte konteineri kõrvale – siis ei pea neid autojuhid käsitsi tõstma ja seetõttu nakkusohtu sattuma.