Raadi alevis asuva Ermi tn 4 maaüksuse detailplaneeringu vastuvõtmisest ja avalikule väljapanekule suunamisest teavitamine

Tartu Vallavalitsus annab teada, et võttis oma 04.07.2024. a korraldusega nr 877 vastu ning suunas avalikule väljapanekule Raadi alevis asuva Ermi tn 4 maaüksuse detailplaneeringu. Ermi tn 4 maaüksusele kavandatakse planeeringulahenduse kohaselt üks kuni seitsmekorruseline korterelamu, milles on ette nähtud ka erinevad äri- ja kaubanduspinnad. Ermi tn 4 krundile on kavandatud juurdepääsud jalgsi ja jalgrattaga piirnevatelt Stardiraja ja Ermi tänavatelt. Mootorsõidukite juurdepääsu ei ole planeeritud, va päästeteenistuse juurdepääsud hädaolukorraks. Sõiduautode parkimine on kavandatud Stardiraja tänavale, endisele lennurajale. Planeeringu koostamise eesmärgid ning planeeringulahendus on kooskõlas Tartu valla üldplaneeringuga. Koostatud detailplaneering vastab valla ruumilise arengu eesmärkidele. Planeeringuala suurus on ligikaudu 3 600 m2. Planeeringuala on praegu hoonestamata rohumaa.

Detailplaneeringu koostamise käigus on tehtud koostööd tehnovõrkude valdajatega ja planeering on kooskõlastatud Päästeametiga. Planeeritavate tegevuste realiseerimisel ei ole ette näha olulist keskkonnamõju, samuti ei seata ohtu inimeste tervist, vara või kultuuripärandit. Pidades kinni kõikidest detailplaneeringus esitatud nõuetest, võib tekkida planeeringu elluviimisel vaid ajutine negatiivne mõju, mis on tingitud ehitustegevuse iseloomust ning tunnetatav ehitusaegsel ajal.

Detailplaneeringu avaliku väljapaneku korraldamise eesmärgiks on avalikkuse kaasamine planeeringu koostamise protsessi. Avalikustamise käigus on võimalik välja selgitada kõikide planeeringust huvitatud isikute seisukohad planeeringu lahenduse kohta. Detailplaneeringu avalik väljapanek toimub ajavahemikul 29.07.2024-11.08.2024 Kõrveküla raamatukogus (aadressil Vasula tee 12, Kõrveküla alevik) ning Tartu valla kodulehel www.tartuvald.ee. Planeeringu materjalidega on võimalik tutvuda ka Tartu valla planeeringute registris: SIIN. Avaliku väljapaneku jooksul on igal isikul õigus avaldada detailplaneeringu kohta arvamust.