Kolme valla koostööprojekt „Koduteenuse arendamine Kastre, Kambja ja Tartu vallas "
Kastre, Kambja ja Tartu vallavalitsused osalesid Sotsiaalministeeriumi ja Riigi Tugiteenuste Keskuse (RTK) 26. veebruaril 2024.a välja kuulutatud taotlusvoorus, mille eesmärk on parandada kvaliteetsete kodus elamist toetavate sotsiaalteenuste või hoolduskoormust leevendavate teenuste ning abi- või toetusvajaduse süvenemist ennetavate meetmete kättesaadavust kohalikul tasandil. Esitatud toetuse taotlus läbis edukalt hindamiskomisjoni ja sai rahastuse.
Kolm valda teevad koostööd ühise projekti „Koduteenuse arendamine Kastre, Kambja ja Tartu vallas " raames, et arendada kvaliteetseid kodus elamist toetavaid sotsiaalteenuseid ja hoolduskoormust leevendavaid teenuseid. Teenused kohandatakse vastavalt sihtrühma vajadustele ning viiakse kooskõlla kehtivate määrustega. Projekti eesmärk on parandada hooldusvajadusega inimeste toimetulekut kodustes tingimustes.
Projekti „Koduteenuse arendamine Kastre, Kambja ja Tartu vallas" kaasrahastab Euroopa Liit. Meetmes seatud eesmärkide saavutamise eest vastutab rakendusasutusena Sotsiaalministeerium. Taotlusvooru korraldab ja projekte aitab rakendusüksusena ellu viia Riigi Tugiteenuste Keskus. Projekti kogueelarve on 425 790,17 eurot, millest omaosalus 20% ehk 85 158,03 eurot. Toetust on eraldatud summas 340 632,14 eurot.
Projekti kestvus: 10.06.2024- 09.06.2026
Täiendav informatsioon:
Anne Aleksejev
Sotsiaal- ja haridusosakonna juhataja
Tel. +372 5340 1591
e-post: anne.aleksejev@tartuvald.ee
Tartu Vallavalitus on liitunud mitme projektiga, et olla abiks psühholoogilise toe saamisel, töö otsimisel, koolitustel osalemisel. Antud projektidega saavad liituda kõik Tartu valla elanikud.
Projekt „Tagasi tööellu"
Liituma on oodatud inimesed, kes hetkel ei õpi ja ei tööta ning on tööturult eemal olnud vähemalt 6 kuud. Projektitegevused on: tööotsingukoolitus koos tööklubiga, tugiisikuteenus, erinevad nõustamisteenused (psühholoog, karjäärinõustaja, võlanõustaja, sõltuvusnõustaja). Lisaks on osalejal võimalik minna erialakoolitusele või tööpraktikale. Kõik tegevused on osalejale tasuta.
Korraldaja: Johannes Mihkelsoni Keskus, kontakt Ingrid Purje, ingrid.purje@jmk.ee, 52 654 88
Täpsem info: http://www.jmk.ee/Portfoolio/tagasi-tooellu/
Projekt „Tähed särama"
On mõeldud NTGS-i* kaudu tuvastatud 16-26-aastastele noortele*. Noore saame suunata tasuta tööotsingut toetavatele ja elukvaliteeti tõstvatele individuaalteenustele: tugiisikuteenus, erinevad nõustamisteenused (psühholoog, karjäärinõustaja, võlanõustaja, sõltuvusnõustaja). Lisaks on osalejal võimalik minna erialakoolitusele või tööpraktikale ning osaleda tööotsingukoolitusel ja tööklubis.
Korraldaja: Johannes Mihkelsoni Keskus, kontakt juhtumikorraldajad Triin Rebbas, 53 782405, triin.rebbas@jmk.ee või Katrin Kaaver, 52 82 365, katrin.kaaver@jmk.ee
Täpsem info: http://www.jmk.ee/Portfoolio/tahed-sarama/
*Projektist pakutavatele teenusele saab suunata ainult neid noori, kes on STAR programmist tuvastatud NTGS-i abil ning, kes vastavad noortegarantii tingimustele, loe lisa SIIT
Projekt "Vabatahtlike kaasamise koostöömudeli rakendamine hoolekandesüsteemi"
Kestvus: 2021 aasta novembrist kuni 2023 a septembrini.
Sihtrühm: vanuses 65+ ja erivajadusega inimesed, kes on nõus vastu võtma vabatahtliku seltsilise toe.
Eesmärk: Vähendada sihtgruppi kuuluvate inimeste sotsiaalset tõrjutust ja üksiolekut.
Tegevus projektis:
Projekti koordinaator aitab koos kohaliku omavalitusega, abivajaja ja vabatahtliku seltsilise koostööle. Ühised tegevused otsustavad abivajaja ja seltsiline koos. Mõned näited mida võiks teha:
● abivajajaga koos olemine ja suhtlemine (näiteks arutelud igapäevateemadel, fotode vaatamine, ajalehe või raamatu ette lugemine, ühiste tegevuste korraldamine, nt koos ristsõnade lahendamine, füüsiliste harjutuste tegemine vmt);
● saatjaks olemine koduväliste tegevustega tegelemisel, näiteks koos jalutamine või ühised külastused raamatukokku;
● eaka või erivajadusega inimese toetamine avalike eluliste teenuste kasutamisel, näiteks abistamine arsti juurde minemisel ja tulemisel või aitamine ametkondadega asjaajamisel või teejuhuks olemine, kui on nt tegemist mäluhäiretega inimesega;
● tugitegevuse pakkumine lihtsamate kodutöödega tegemisel, mida abisaaja üksi ei teeks, aga koos toetajaga oleks (kasvõi osaliselt) võimeline tegema (näiteks ühisel poeskäigul kotikandmine või koos söögi tegemine).
Projektiga saavad liituda vabatahtlikud ja Tartu valla elanikud, kes vajaks ühistegevusi.
Täpsem info:
Tartumaa vabatahtlike seltsiliste koordinaator:
Eha Anslan`ile, tel 5278531, e-post anslaneha@gmail.com
Andke teada (oma lähedase) soovist ja vajadusest valla sotsiaaltööspetsialistile:
Erle Kriisa tel 5302 6608 e-post erle.kriisa@tartuvald.ee
Muudame koos eakate ja erivajadustega inimeste elu turvalisemaks!