Lemmikloomad

Lemmiklooma kiibistamine

Tartu valla haldusterritooriumil peetav koer ja kass peab olema märgistatud mikrokiibiga, millel on unikaalne kood. Muude lemmikloomade märgistamine on soovituslik. Kiip tuleb registreerida Eesti Väikeloomaarstide Seltsi lemmikloomade registris (registrisse saab kanda ainult loomaarst - tasuline) või Üleriigilisse lemmikloomade registrisse (registrisse saab kanda omanik ise, loomaarst, varjupaiga töötaja või Tartu valla keskkonnaspetsialist - tasuta).

 

Eesti Väikeloomaarstide Seltsi lemmikloomade register 

Üleriigiline lemmikloomade register 

Miks on kiibistamine kasulik? 

 

Hulkuv loom

Hulkuvast loomast tuleb teavitada Tartu Vallavalitsuse keskkonnapsetsialisti, kes vajadusel kutsub välja loomapüüdjad.
Leitud loomad toimetatakse Tartu Koduta Loomade Varjupaika (Tartu, Roosi tn 91 K), info leitud looma kohta avaldatakse varjupaiga kodulehel SIIN

 

Dokumendid
Koerte ja kasside pidamise eeskiri

Tartu valla lemmikloomade registri asutamine ja põhimäärus

Marutaud

Marutaud on loomade ja inimeste ühine nakkushaigus, mida pole võimalik ravida. Haigus lõppeb haigustunnuste väljakujunemisel surmaga. Õnneks on marutaudi vastu olemas vaktsiin, mille abil saab haigust ennetada.

Selleks, et vältida nii enda kui oma lemmiku nakatumist, on oluline roll ja vastutus loomaomanikul. Tuleb hoolitseda, et loom saaks õigeaegselt marutaudi vastu vaktsineeritud. Lemmiklooma vaktsineerimiseks pöördu loomakliinikusse või võta ühendust loomaarstiga. Vaktsineerimise info kantakse looma passi, kuhu kirjutatakse ka järgmise vaktsineerimise aeg. Esmane lemmiklooma vaktsineerimine tuleb teha hiljemalt looma 21. elunädalaks. Uuesti tuleb loom vaktsineerida aasta pärast ja edasi juba kahe aastase intervalliga.

Riik tasub marutaudivastase vaktsiini eest, loomaarsti visiidi eest tasub loomaomanik. Muude enamlevinud nakkushaiguste vastu on võimalik lemmikuid vaktsineerida kompleksvaktsiiniga. Sellisel puhul tuleb vaktsiini ja ka visiidi eest tasuda loomaomanikul.

Enne vaktsineerimist tuleks koerale või kassile teha ussikuur. Selleks saab vajaliku tableti osta lähimast apteegest, teada tuleb vaid looma kaalu. Vaktsineerima minnes võta kaasa lemmiklooma pass. Passi kantakse vaktsineerimise andmed ja järgmise vaktsineerimise aeg.

Aitäh, et hoolid!

Rohkem infot marutaudi kohta leiad: marutaud.ee.

  • Marutaud on 99,9% surmav, kuid 100% ennetatav.
  • Vaktsineerimine on ainus kaitse marutaudi vastu!
  • Vaktsineeri oma koera ja kassi regulaarselt marutaudi vastu. Tee seda vähemalt üks kord kahe aasta jooksul!
  • Ära lase oma loomi hulkuma!
  • Väldi kokkupuuteid võõraste kodu- ja metsloomadega.
  • Õpeta lastele, et võõraid kodu- ja metsloomi ei tohi puutuda, isegi kui nad näivad sõbralikud.
  • Kui sinu lemmikloom saab pureda, siis teavita sellest loomaarsti.
  • Kui saad hammustada, pöördu kiiresti traumapunkti või perearsti poole.
  • Lemmikloomaga reisimisel järgi loomadega reisimise reegleid.