Aita valida Tartu valla kaunis kodu 2020

Tartu vald kutsus inimesi ülesse märkama ja märku andma kaunitest objektidest Tartu vallas. Sel aastal laekus konkursile mitmeid kauneid objekte, kes on tunnustuse juba eelnevatel aastatel saanud, mistõttu neid hääletusele ei suunatud. Küll aga laekus Tartu valla kauni kodu 2020 konkursi I kategooriasse Kaunis kodu ja aed 4 imelist objekti, mille seast valime rahvahääletusel välja Tartu valla kauneima kodu ja aia aastal 2020.

Rahvahääletusel saavad osaleda kõik inimesed. Hääletus toimub ajavahemikul 2.06-14.06.2020 infosüsteemis VOLIS, kus saab kõigi konkursil osalevate objektidega lähemalt tutvuda. Igal inimesel on 1 hääl.

"Kaunis kodu ja aed" kategoorias osalevad:

 1. Tartu vald, Erala küla, Erala keskus 14 
 2. Tartu vald, Kõrveküla alevik, Kubjaringi tn 5 
 3. Tartu vald, Vasula alevik, Kivimäe 
 4. Tartu vald, Vedu küla, Kondi 

Soovime tänada kõiki, kes andsid kaunitest objektidest Tartu vallas meile märku. Täname ja avaldame tunnustust kõigile konkursile laekunud objektidele, mis on kõik imelised ja väärivad tunnustust olenemata hääletuse tulemustest.

Kutsume kõiki inimesi ülesse märkama ja märku andma kaunitest objektidest Tartu vallas. Tehke pilte ja andke meile märku kaunitest objektidest, juba järgmise aasta konkursi tarbeks.

Vaata lähemalt SIIT ning anna oma lemmikule hääl!

Tartu vald korraldab konkursi "Tartu valla kaunis kodu 2020"

Tartu Vallavalitsus kutsub üles kõiki aktiivseid elanikke märkama Tartu vallas asuvat kaunist koduaeda, korrastatud tootmishoone ümbrust või põnevat üldkasutatava hoone õueala ning esitama neid „Tartu valla kaunis kodu 2020" konkursile. Sellel aastal saab konkursile esitada kandidaate järgnevates kategooriates:

 • Kaunis kodu ja aed (traditsiooniline talumaja, linnamaja, suvila, paarismaja);
 • Kaunis kortermaja  ja ümbrus (korrusmaja või korrusmajade kogum, ridaelamu ja ümbritsev väliala);
 • Kaunis üldkasutatav hoone  koos õuealaga (ühiskondlik ehitis s.o rahvamaja, koolimaja, noortekeskus, lasteaed jne);
 • Kaunis avalik ruum (looduskaunis koht, supelrand, spordiväljak, avalik park või väljak vms);
 • Kaunis tootmis- või ärihoone ja teenindav õu (tööstushoone või hoonete kompleks, kauplus).

Komisjon vaatab laekunud objektid üle ning lepib objektide omanikega kokku nende külastamise. Hindamisel arvestatakse järgmist:

 • Terviklikku ruumimõju s.o ansamblilisus, harmoonilisus või kontrastsus, lahenduse idee originaalsus, funktsionaalsus, omapärast tulenevate võimaluste nutikas kasutus;
 • Üldist heakorda s.o kinnistu ja hoonestuse korrastatuse ning juurdepääsuteede seisund;
 • Haljastuse lahendust s.o muru, lillede, ilupuude ja – põõsaste valik, kompositsioon;
 • Väikevormide lahendust s.o lipumasti, skulptuuride, piirdeaedade ja väravate, väikehoonete (lehtlad), mänguväljakute, basseinide, välisvalgustuse jms olemasolu, seisukord ning ruumipaigutus.

Peale komisjoni hindamist suunatakse väljavalitud objektid avalikule hääletusele, mille käigus valib rahvas välja kõige kaunimad objektid Tartu vallas aastal 2020. Hääletus on anonüümne ning hääletada saavad kõik isikud. Hääletusele suunatud objektidega saab tutvuda Tartu valla geoportaalis. Avalik hääletus toimub ajavahemikul 2-14.06.2020.

Konkursi tulemused avalikustatakse Tartu valla kodulehel, Tartu Valla Kuukirjas, Facebooki lehel ning Tartu valla äpis.  Võitjad esitatakse Eesti kaunis kodu maakondlikku vooru.

Anna meile kaunist kodust teada hiljemalt 31. maiks Tartu valla äpi kaudu.

Kuidas seda teha?

Lae enda nutiseadmesse Tartu valla äpp ja otsi ülesse Kauni kodu konkursi infokaart, mille kaudu saad ülesse laadida kauni objekti foto. Kindlasti lisa juurde, kus see objekt asub (võimalikult täpne aadress) ning objekti kirjeldus. Võimalusel lisa juurde ka omaniku kontaktinfo (e-post, telefon vms).

Lae enda nutiseadmesse Tartu valla äpp:

Android süsteemi kasutajad saavad rakenduse alla laadida SIIT

iOS süsteemi kasutajad saavad rakenduse alla laadida SIIT

 

Teeme oma kodu või ettevõtte ümbruse korda! Kandideeri ise või esita mõni Sulle teada olev kaunis kinnistu konkursile!