Tartu vallas avati Eesti kaasaegseim eakatekodu

10.septembril avati Tartu vallas, Raadil, aadressil Ermi 13 Eesti kaasaegseim eakatekodu. Avatud Tartu Südamekodu on Südamekodud grupi poolt avatud kaheteistkümnes eakatekodu Eestis. Tartu Südamekodus leiavad lähikuudel elukoha 120 eakat Tartust ja selle lähiümbrusest. Hiljem lisanduvad toad veel 60 inimesele.
Tartu Südamekodu uue maja avasid ühes eakate, nende lähedaste ja koostööpartneritega Kristjan Tamla Eften Capitalist, Tartu abilinnapea Reno Laidre, Tartu vallavanem Jarno Laur, Alar Loo Tartu Ehituse AS-st, Südamekodude nõukogu esimees Martin Kukk ja Tartu Südamekodu juhataja Kairi Ustav.
Tartu vallavanem Jarno Laur ütles oma kõnes: "Mitte iga päev ei avata Eestis uusi eakatekodusid – Tartu Südamekodu avamine on pidupäev kogu Eesti jaoks. Tartu vallale tähendab tänane päev, et oleme saanud ühe koostöökogemuse võrra rikkamaks – Tartu Südamekodu valmimine on hea näide suurepärasest koostööst avaliku ja erasektori vahel. Tartu vald on siia projekti panustanud mitte ainult südamega, vaid ka maaga. Usun, et meie kogemus soodustab ka edaspidi sedalaadi teenuseid hankima erasektorilt.

Tekst ja foto: Tartu Valla Kuukiri