« Tagasi

Tartu vald võistles südilt 49. Eesti omavalitsuste suvemängudel Saaremaal

17.-18. augustil toimusid Saaremaal 49. Eesti omavalitsuste suvemängud, millest võttis osa ca 1700 inimest 42 omavalitsusest. Kahe päeva jooksul võisteldi 17 spordialal ning välja jagati 124 medalikomplekti.

Omavalitsuste võistkondlik paremusjärjestus selgitati kergejõustiku, juhtide võistluse ja mängude programmis oleva seitsme parema spordiala kohapunktide liitmisel. Tartu vald osales kümnel spordialal.

Kergejõustikus võideti individuaalselt viis kuld-, üheksa hõbe- ja viis pronksmedalit. Kätriin Kivimets võitis kuldmedalid naiste 100 ja 400 meetri jooksus. Kuldmedalid võitsid veel Rauno Laumets meeste 1500 meetri jooksus, Karmen Bruus naiste kõrgushüppes ja Andreas Mutli PU vanuseklassi 100 meetri jooksus. Kuldmedali võitis ka naiste 4 x 100 meetri teatejooksu naiskond koosseisus Stella Seim, Karmen Bruus, Eliise Anijalg ja Kätriin Kivimets. Kolm hõbemedalit võitsid Diana Johanna Vanamb TU vanuseklassi kaugushüppes, kuulitõukes ja odaviskes ning Ingrit Ernits NVII vanuseklassi 100, 400 meetri jooksus ja kaugushüppes. Andrus Mutli võitis MVII vanuseklassis hõbemedali kaugushüppes ja pronksmedali 100 meetri jooksus. Robin Vaher võitis PU vanuseklassis hõbemedali kõrgushüppes ja pronksmedalid 100 meetri jooksus ja kaugushüppes. Hõbemedali võitis Eliise Anijalg naiste kaugushüppes . Kristi Rosenberg võitis NVI vanuseklassis pronksmedali 400 meetri jooksus ja kaugushüppes. Kristjan Rosenberg saavutas viis neljandat kohta: meeste 100 meetri jooksus, kaugushüppes, kuulitõukes, kettaheites ja meeste 4 x 100 meetri teatejooksus, kus jooksid veel Andreas Mutli, Robin Vaher ja Andrus Mutli. Võistkondlikult saavutati kergejõustikus neljas koht Rae valla, Rakvere linna ja Viljandi valla järel.

Võistkondlikest aladest võideti pronksmedal petankis. Tartu valla petanki II võistkonnas mängisid Anti Alasi, Robin Aus ja Eva Tõnisson. Taru valla I võistkond koosseisus Keru Palm, Valmar Pants̆enko ja Aimar Poom saavutas kuuenda koha.

Võistkondlik neljas koht võideti orienteerumises. Individuaalselt võideti kaks kuld-, üks hõbe- ja üks pronksmedal. Kuldmedali võitsid Andreas Kraas M45 vanuseklassis ja Priit Pääslane M55 vanuseklassis. Hõbemedali võitis Kadri Limberg N35 vanuseklassis ja pronksmedali Minija Pääslane N55 vanuseklassis.

Kettagolfis saavutati võistkondlik kuues koht. Individuaalselt võitis Anneli Kodasmaa pronksmedali FP40+ vanuseklassis. Meeste paarismängus saavutasid Jonathan Austa ja Sven Kodasmaa viienda koha.

Naiste võrkpallis saavutas Tartu valla II võistkond kuuenda ja I võistkond seitsmenda koha. Meesvõrkpallurid saavutasid seitsmenda koha. Meeste rannavõrkpallis saavutati üheteistkümnes ja meeste 3 x 3 korvpallis kaheteistkümnes koht.

Juhtide võistluses osales Vahur Poolak ja spordijuhtide võistluses Agu Laas, kes saavutasid omas grupis üheksanda ja neljanda koha.

Kokkuvõttes saavutas Tartu vald üldarvestuses kaheksanda koha 363,5 punktiga, suurtest valdadest kuuenda koha. Üldarvestuses ja suurtest valdadest oli ülekaalukalt parim Rae vald kogudes 434 punkti. Teine oli Saaremaa 405 ja kolmas Viljandi vald 398 punktiga.

Keskmistest valdadest oli parim Kiili vald 377,5 punktiga ja väikestest valdadest Nõo vald 184 ja linnadest Rakvere linn 278 punktiga.

Järgmised, 50. Eesti omavalitsuste suvemängud toimuvad Kambja vallas.