Projekt „Piirissaar - Old Believers cultural heritage“ sai nomineeritud

Tartu Vallavalitsus koostöös Piirissaare Vanausuliste Kogudus MTÜ-ga osales Eesti EL välispiiri programmi 2023. a kevadel välja kuulutatud 6. taotlusvoorus. Meetmesse esitatud taotluse eesmärk oli Piirissaare turismi arendamine ning vanausuliste ajaloo ja kultuuri säilitamine  (ER259: Piirissaar - Old Believers cultural heritage). Taotlus läbis edukalt hindamiskomisjoni ja sai rahastuse. 2023. aasta lõpuks olid kõik planeeritud tegevused edukalt lõpule viidud. Projekti elluviimist kaasrahastas Euroopa Liit Euroopa naabrusinstrumendi raames.

Projekti raames viidi ellu mitmeid tegevusi:

• Piirissaarele infotahvlite paigaldamine;
  • Piirissaare kodulehe loomine;
  • Piirissaare infovoldikute kujundus ja trükkimine;
  • Piirissaare külaplatsile uue varjualuse ehitamine;
  • Saareranna ja Lõunatipu supluskohtade korrastamine;
  • Piirissaare palvemaja akende ja uste paigaldamine;
  • Ikonostaasi valmistamine.

28. augustil 2024 toimus Eesti Euroopa Liidu välispiiri programmi pidulik lõpuüritus pealkirjaga „Chapter complete: Celebrating endings and new beginnings", mis tähistas programmi ametlikku lõpetamist. Eesti Euroopa Liidu välispiiri programm rahastas projekte, mis olid suunatud ettevõtluskeskkonna arendamisele, hea valitsemistava toetamisele kohalikul ja regionaalsel tasandil ning keskkonna kaitsele. Projektide kasusaajateks olid Eesti idapiiri piirialade elanikud.

Lõpuüritusel toimus auhinnatseremoonia, mille käigus tunnustati silmapaistvamaid ja edukamaid projekte ning nende elluviijaid. Auhindu jagati välja erinevates kategooriates, millest igaüks peegeldab innovatsiooni, säästva arengu ja programmipiirkonna mõjuvõimu suurendamise põhiväärtusi.

Tartu Vallavalitsuse projekt ER259 „Piirissaar - Old Believers cultural heritage" oli nomineeritud  auhinnakategoorias „Small Village, Big Heart" (eesti keeles „Väike küla, Suur süda").

Antud pressiteade valmis Euroopa Liidu rahalise abiga. Selle pressiteade sisu eest vastutab ainuisikuliselt Tartu Vallavalitsus ning selles kajastatu ei peegelda mingil juhul Programmi ega Euroopa Liidu seisukohti.

Täiendav informatsioon:

Jana Serpak