Kõrveküla Spordihoone saab nurgakivi sarikapeol

Kolmapäeval, 12. mail kell 12:00 pannakse nurgakivi Kõrveküla Spordihoonele ning ühtlasi peetakse ka traditsiooniline sarikapidu.

Uude spordihoonesse mahub lisaks kahe korvpalliväljakuga suurele saalile veel maadlussaal, kaks võimlemissaali ja jõusaal. Lisaks 5 riietusruumi ja üks saun. Uus spordihoone loob kaasaegsed sportimisvõimalused ca  650 õpilasele ning paljudele piirkonna spordihuvilistele. Investeeringu uue spordihoone ehitusse teeb Tartu vald kasutades oma vahendite kõrval  ka möödunud aastal riigi lisaeelarves COVID-19 kriisi ületamiseks antud investeeringutoetust mahus 630 tuhat eurot.

Uues majas saab olema netopinda 2378 m2

„Uue koolikompleksi valmimisega on muutunud ka Kõrveküla ilme, kuna majade kõrval panustame ka väliruumi – tekkinud on mõnusad välialad ja ajaveetmise kohad, mis peibutavad nii noori kui vanu. Kõrveküla koolikompleks, aga ka eelmisel aastal valminud uus Tabivere koolimaja kinnitavad veendumust, et arhitektuurivõistlustega leitud lahendused, saavad oluliselt kvaliteetsemad ja loovad lisandväärtust ka ümbritsevale keskkonnale. Seetõttu kavandab vald ka Lähte Ühisgümnaasiumi hoone rekonstrueerimiseks arhitektuurivõistlust, mille peatselt välja kuulutame," tutvustas  vallavanem Jarno Laur Tartu valla uusi plaane.

Kõrveküla spordihoone projekteerisid Kauss Arhitektuur OÜ arhitektid Kaur Talpsep, Lauri Eltermaa, Kristiina Aasvee, sisearhitekt Anna-Grete Konsap, kelle projekti alusel valmis 2020. aastalõpuks Kõrveküla Põhikooli suur juurdeehitus.

„Spordihoone sai kavandatud samal ajal põhikooliga ning peamisteks eesmärkideks olid sobitumine koolihoonete kompleksi, kasutajasõbralikkus ning head emotsiooni loov ruum nii koolilastele kui teistele külalistele" sõnas Lauri Eltermaa.

Spordihoonet ehitab KRC Ehitus OÜ.  Ehitus sai alguse hankelepingu allkirjastamisega 24.08.2020 ja planeeritud tööde valmimise tähtaeg on 31.07.2021. Tööde maksumuseks kujunes riigihankel  1,9 miljonit eurot.

„Spordihoone rajamine kaasaegse koolimaja juurde loob kindlasti väga head eeldused, et tõsta selle piirkonna laste kehalist aktiivsust ja huvi sportlike tegevuste vastu. Heade sportimisvõimaluste tingimuste loomine ja sellega seotud aktiivsed tegevused soodustavad laste kehalist ja igakülgset kvaliteetset arengut. KRC meeskonnal on seetõttu siiralt hea meel olla ehitajana Tartu valla oluliseks partneriks sellise tähtsa hoone valmimise protsessis" lisas KRC Ehitus OÜ esindaja Siim Kroodo.

Ehitus Kõrvekülas jätkub kooli ja spordihoone juures Lasteaia tänava ja parkla rekonstrueerimisega.