Kairi Kaeval ja Karmen Kukk pälvisid Päästeameti aumärgid

Kaks korda aastas tunnustab Päästeamet päästeteenistuse aumärkidega inimesi, kes on üles näidanud vaprust elude päästmisel või panustanud päästeala arengusse. Täna toimus Tallinnas Kultuurikeskuses Kaja Päästeameti tunnustusüritus, kus anti üle Päästeameti aumärgid Kairi Kaevalile ja Karmen Kukele.

Kairi Kaeval pälvis Päästeametilt Elupäästja Medali, mille annab siseminister tunnustusena inimeste elu päästmisel ilmutatud vapruse ning kangelaslikkuse eest. Karmen Kukk pälvis Päästeametilt Päästeteenistuse Medali, mille annab siseminister keerukatel päästetöödel ülesnäidatud vapruse eest või teenete eest päästealal.

Selle aasta alguses toimus Tartu vallamajas gaasikatla hoolduse käigus gaasiavarii. Kairi kiire tegutsemise tõttu päästeti vingugaasi mürgituse tõttu teadvuse kaotanud kolleegi elu ja toimus kõigi töötajate evakueerimine. Kolleegid iseloomustavad Kairit kui hoolsat ja abivalmis kaastöötajat, kes on alati tähelepanelik ja hooliv ning valmis kaasa lööma erinevates ühisüritustes, panustades sageli ka tegemistesse, mis ei ole tema otsesed tööülesanded.

"On hea meel, et Kairi saab sellise tunnustuse osaliseks. Veel parem on teadmine, et kõik kolleegid on meiega ja kõige halvem sai ära hoitud. Õpetlik on see lugu selle poolest, et elusid päästab tähelepanelikkus ja hoolivus. Muidugi on vajalik ka oskus ja külm närv tegutseda kriisiolukorras, aga ilma märkamiseta pole edasist. Suur tänu ka päästjatele!" kommenteeris vallavanem Jarno Laur.

Karmen Kukk, kes lisaks hindamatule panusele Tartu valla noorsootöö valdkonnas, teeb suure pühendumusega tööd Laeva piirkonna vabatahtliku päästjana. Veel enam, tänu tema tegevusele on Laeva piirkonna noored saanud kogemusi ja teadmisi Päästetööst. See on hea näide sellest, kuidas Karmen on hoolt kandnud päästjate järelkasvu eest. Karmen on ka Tartu Vallavolikogu liige ja sotsiaalkomisjoni esimees.

"Imetlen Karmeni energiat tegutseda nii mitmes valdkonnas kire ja südamega" iseloomustab Karmenit Jarno.