Tabivere alevikus asuvate Tuuleveski tn 5 ja Pargi tn 2 maaüksuste ning lähiala detailplaneeringu vastuvõtmisest ning avalikust väljapanekust teavitamine

Tartu Vallavalitsus teatab, et võttis oma 12.09.2024. a korraldusega nr 1096 vastu ning suunas avalikule väljapanekule Tabivere alevikus asuvate Tuuleveski tn 5 ja Pargi tn 2 maaüksuste ning lähiala detailplaneeringu. Planeeringu koostamise eesmärgiks on kaaluda Tuuleveski tn 5 maaüksuse jagamist elamumaa kruntideks ning Pargi tn 2 maaüksuse jagamist äri- ja elamumaa kruntideks. Planeeringuga määratakse ehitusõigus äri- ja teenindushoone(te), korterelamute ja abihoonete projekteerimiseks ning ehitamiseks. Lisaks lahendatakse kogu planeeringuala haljastus, heakord, juurdepääsuteed, parkimiskorraldus ja tehnovõrkudega varustamine. Planeeringuala pindala on ligikaudu 3,3 ha.

Planeeringulahenduse kohaselt moodustatakse planeeringualasse hõlmatud maaüksustest kümme krunti: kolm korterelamu krunti, üks üldkasutatava maa krunt, üks ärimaa krunt ning viis transpordimaa krunti. Lubatud on kuni 4-korruseliste korterelamute ja 1-korruseliste abihoonete rajamine, arvestades seejuures ehitusõiguses toodud nõudega hoonete maksimaalsele absoluutkõrgusele. Planeeritud korterite arv on kokku kuni 105. Samuti on kavandatud Pargi tn 2 maaüksusele ärimaa krunt, millele on lubatud rajada kuni kaks hoonet ning lisaks kuni kaks 20 m2 suurust väikeehitist. Juurdepääs planeeringualale on kavandatud Tuuleveski ja Pargi tänavate kaudu.

Planeeringuala on praegu valdavalt hoonestamata rohumaa. Detailplaneeringu elluviimisega kaasnevad mõjud on seotud uute hoonete ehitamisega, võimalikud mõjud on eelkõige ehitusaegsed ajutised häiringud. Planeeritavate tegevuste realiseerimisel ei ole ette näha olulist keskkonnamõju, samuti ei seata ohtu inimeste tervist, vara või kultuuripärandit.

Planeeringu koostamise eesmärgid ning planeeringulahendus on kooskõlas Tartu valla üldplaneeringuga. Detailplaneering vastab valla ruumilise arengu eesmärkidele. Detailplaneeringu avalik väljapanek toimub ajavahemikul 07.10.2024-20.10.2024 Kõrveküla raamatukogus (aadressil Vasula tee 12, Kõrveküla alevik) ning Tartu valla kodulehel www.tartuvald.ee

Detailplaneeringu avaliku väljapaneku korraldamise eesmärgiks on avalikkuse kaasamine planeeringu koostamise protsessi. Avaliku väljapaneku jooksul on igal isikul õigus avaldada detailplaneeringu kohta arvamust. Kirjalik arvamus palume esitada ajavahemikul 07.10.2024-20.10.2024 Tartu vallavalitsuse e-posti aadressile: tartuvald@tartuvald.ee

Täpsema informatsioon planeeringu kohta on kättesaadav valla planeeringute registrist: SIIT. Vastuvõetud ja avalikule väljapanekule suunatud planeering lisatakse materjalide hulka vahetult enne avaliku väljapaneku algust.