Aktsiaselts KIIRKANDUR keskkonnakaitseloa taotluse menetlusse võtmise teade

Keskkonnaamet edastas Tartu Vallavalitsusele aktsiaseltsi KIIRKANDUR keskkonnaloa taotluse.

Keskkonnaamet teatab, et aktsiaselts KIIRKANDUR (registrikood: 10111516) (aadress Järvekalda tee 1, Harkujärve küla, Harku vald, Harju maakond, 76912) 20.06.2024 esitatud Kukemetsa IX uuringuruumi geoloogilise uuringu loa taotlus on menetlusse võetud (registreeritud keskkonnaotsuste infosüsteemis 20.06.2024 numbriga DM-128884-1).

Geoloogilise uuringu luba taotletakse Tartu maakonnas Tartu vallas Vedu külas asuvatel riigile kuuluvatel kinnistutel Vara metskond 30 (katastritunnus 79402:002:0109) ja Vara metskond 119 (katastritunnus 79401:001:0542), millede valitseja on Kliimaaministeerium ja volitatud asutus Riigimetsa Majandamise Keskus. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 51,30 ha ning see paikneb kahel lahustükil. Läänepoolse lahustüki pindala on 4,74 ha ja idapoolse pindala 46,56 ha. Uuringu eesmärk on selgitada uuringuruumi piires leiduva purdmaterjali (liiv, kruus) kvaliteeti, mahtu ning kasutamise võimalusi. Maavara soovitakse kasutada taristuehituses ja üldehitustöödel. Uuringute käigus planeeritakse rajada kuni 70 uuringukaeveõõnt ja kuni 70 puurauku sügavusega kuni 25 m; muud kavandatavad sihtotstarbelised tööd: veetasemete mõõtmine; proovid granulomeetrilise koostise määramiseks ning füüsikalis-mehaanilisteks katseteks; topograafiline mõõdistamine. Uuringu teostaja on J.Viru Markšeideribüroo OÜ (registrikood 11644539, aadress Tartu mnt 84a-50, Kesklinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond). Loa taotletav kehtivusaeg on 5 aastat.

Geoloogilise uuringu loa taotluse ja muude asjassepuutuvate dokumentidega on võimalik tutvuda SIIN Taotlus on digitaalselt kättesaadav SIIN

Kuni geoloogilise uuringu loa andmiseni otsuse tegemiseni on igaühel õigus esitada Keskkonnaametile põhjendatud ettepanekuid ja vastuväiteid. Ettepanekuid ja vastuväiteid võib esitada suuliselt või kirjalikult e-posti aadressile info@keskkonnaamet.ee või postiaadressile Roheline 64, 80010 Pärnu.

Geoloogilise uuringu loa eelnõu valmimisest teavitab Keskkonnaamet täiendavalt ametlikus väljaandes Ametlikud Teadaanded.