« Tagasi

Tabivere lasteaed Rõõmula on avatud!

Tabivere lasteaiahoone ehitustööd, mis algasid 2023 aasta kolmekuningapäeval, on lõppenud ning uue lasteaiahoone uksed avati reedel, 16.veebruaril.

Tegemist oli 2023 aasta suurima investeeringuobjektiga Tartu vallas. Rekonstrueerimise projekti koostas Eesti Ehitusprojekt OÜ arhitekt Keiu Albi, ehitas Tesron Ehitus OÜ, ehitusjärelevalvet teostas Hansaarendus OÜ. Lasteaia rekonstrueerimine läks maksma 4 013 054,65 eurot.  Köögiseadmed paigaldas Metos OÜ. Mööbli tarnisid ühiselt A&T Trading OÜ ja Kumer Saag OÜ. 

"Ülimalt hea meel on selle üle, et Tabivere aleviku haridustaristu on nüüd täielikult rekonstrueeritud. Uus on kolm ja pool aastat tagasi avatud kool ning täna avatud täielikult uuendatud lasteaed. Piirkonnas elavatele või siia elama asumist kaaluvatele noortele on see kindlasti väga oluliseks teadmiseks" kommenteeris uue lasteaiahoone avamist valla arendusosakonna juhataja Tarmo Raudsepp. 

Tartu Vallavalitsus sai 513 tuhat eurot toetust "Kohaliku omavalitsuse hoonete energiatõhususe parandamise" meetmest Tabivere lasteaia hoone energiatõhususe parandamiseks. Projekti eesmärk oli läbi energiatõhususe suurendamise vähendada kulusid avalike hoonete ülalpidamisele.  

"Tartu vald on kuue aastaga ehitanud või rekonstrueerinud kuus lasteaeda. See on hullumeelne tempo, mida jätkame ka käesoleval aastal Raadi hariduskeskuse lasteaia ehituse alustamisega" lisas vallavanem Jarno Laur. 

5-rühmalisest lasteaiast on saanud nüüdseks 9-rühmaline lasteaed, kus lisaks 8 tavarühmale on loodud ruumid ka väikesearvulise tasandusrühma tarbeks. Hetkel on majas töös viis rühma, kuid see, mitme rühmaga uuel õppeaastal alustatakse sõltub sellest palju soovijaid sügisel järjekorras ootamas on.  

„Kui mina kaks ja pool aastat tagasi Tabivere lasteaeda tööle asusin, olid maja projekteerimistööd juba alanud. Mul on väga hea meel, et sattusin Tabiverre just sellel ajal. Projekteerimise käigus tekkis võimalus luua midagi täiesti uut ja omanäolist, kuid samas eesmärgiga säilitada maja 40 aastane ajalugu. Oleme lõpptulemusega rahul ja kindlasti meie töö veel jätkub, sest kogu uue loomine võtab veel aega. Ümberkorraldused ei piirdunud vaid majaga, lasteaed on saanud ka nime Rõõmula ning muutusid ka rühmade nimed. Võime uhkusega öelda, et oleme täiesti ainulaadse nimega lasteaed Eestis" täiendas Rõõmula direktor Kerli Murd.

"Tabivere lasteaia rekonstrueerimistööd pakkusid ehitajale omajagu katsumusi, kuna tegemist oli siiski ca 40 aastat vana hoonega. Vanake sai uue sisu ja kesta, tehnosüsteemid ja kõik, mida üks 21. sajandi kaasaegne hoone vajab. Uuendatud hoone võib uhkelt edasi kesta järgmised 50 aastat ning täita talle antud kohuseid. Tesron Ehitus OÜ meeskonnale jäid igati head mälestused Tartu vallale Tabivere lasteaia ehitustööde läbiviimisest ning soovime maja kasutajatele kõike head" kommenteeris Tesron Ehitus OÜ juhatuse liige Kaspar Viks.

Rekonstrueerimistööde osana sai uued ruumid ka Tabivere perearst Minija Pääslane, kes jaanuari keskel oma perearstipraksise uksed ka juba avas. 

Vaata uue lasteaiahoone videotuuri SIIT

Avamisest toimus ka LIVE ülekanne, mida saad järelvaadata SIIT