« Tagasi

25. märtsil 2023 toimub Kuperjanovi retk

Traditsiooniline Puurmanist Tabiverre kulgev Kuperjanovi retk toimub sel aastal 25. märtsil!

Kõigil huvilisetel on taas võimalus rännata leitnant Julius Kuperjanovi ja tema partisanide mälestuseks Puurmani lossi õuelt Tabiverre vallamuuseumini. Just ligikaudu sel marssruudil viis Vabadussõja kangelane Julius Kuperjanov 11.-13. jaanuarini 1919 oma partisanisalga Puurmani lossi juurest vastu lahingutele Tabivere ümbruses.

Ligikaudu 27 kilomeetri pikkuse retke start antakse Puurmani lossiõuelt ning lõpetatakse Tabivere vallamuuseumi ees. Soovijad saavad oma transpordivahendi jätta Tabiverre ning korraldajate poolt on tagatud transport kell 09.00 Tabiverest Puurmani.

Mitmekülgsel rajal läbi maastiku ja mööda metsa- ning maanteid läbitakse viis erinevat tegevuspunkti, kus saab lahendada erinevaid ülesandeid ning omandada uusi teadmisi-oskusi. Tegevuspunktides pakutakse sooja jooki ning vett. Neljandas tegevuspunktis saab jõuvarude taastamiseks keha kinnitada väikese suupistega. Finišis ootab retke lõpetajaid kuum ja kosutav supp. Palume kaasa võtta isiklik jooginõu ning kauss ja lusikas. 

Retkele tulles soovitame riietuda ilmastikule sobivalt. Kui rada osutub arvatust raskemaks, saab jalgu puhata toetussõidukis ning vajadusel on tagatud meditsiiniline abi.

Retke on läbima oodatud kõik, kes soovivad veeta meeleoluka päeva vabas õhus ja heas seltskonnas. Tule üksi, oma seltskonna või perega.


Lisainfo: SIIT

RETKE AJAKAVA:
9.00 stardib korraldajatepoolne transport Tabiverest stardipaika Puurmanis
9.30 osalejate registreerimine Puurmani lossis
10.00 retke avamine
10.15 START
17.00 suletakse finiš