« Tagasi

Mattias Kuusik on Euroopa karikaetapi võitja

Möödunud nädalavahetusel toimus Riias täiskasvanute EK-etapp, kus Mattias Kuusik võitis kuldmedali -90kg. Tänane võiduga kordas Mattias eelmise aasta saavutust.

Mattias oli turniiril esimese asetusega ning esimeses ringis vaba, teises kohtumises heitis ta hollandlase Jelle de Bruin waza-ari väärilisele hindele ning läks kohtumist juhtima, 17 sekundit enne normaalaja lõppu andis kohtunik hollandlasele kolmanda ehk viimase karistuse, mis lõpetas hollandlase viimasedki lootused edasipääsuks ning Mattias liikus edasi veerandfinaali.
 
Veerandfinaalis kohtus Mattias rootslase Olle Mattssoniga. Terve kohtumise vältel näitas kindlat ja kontrollivat maadlust, heites rootslase esmalt ahhetama paneva heitega waza-arile ning seejärel oma põlvedelt lemmiktehnikaga ipponile.
 
Ka poolfinaalist ei leidunud Mattiasele vastast. Ukrainlane Nikita Batii pidi leppima kindla kaotusega.
 
Finaalkohtumine Axel Heereni (NED) vastu algas mõlema sportlase poolt aktiivselt. Mõni sekund enne esimese minuti lõppu eksis Heeren aga reeglite vastu nii kõvasti, et kohtunikud otsustasid talle hansokumake anda. Sellega oli kohtumine lõpetatud ning Mattiasele teine Riia EK-etapi kuldmedal.
 
Allikas: Eesti Judoliit
Foto: Mattias Kuusik Facebook Fanpage