Tartu vald avab Raadi lasteaia teise hoone - tegutsema hakkab Nupsik!

7. jaanuaril avatakse pidulikult Nupsik. Nupsik on Raadi lasteaed Ripsiku II hoone, milles on netopinda 1605 m2 . Nupsikus on ruumi kokku kuuele rühmale, millest neli alustab jaanuaris ja kaks septembris.

Hoone projekteeris Arhitektuuribüroo Pluss OÜ, projekteerija Jüri Kliimask.

Hoone ehitas KRC Ehitus OÜ.  Ehitus sai alguse hankelepingu allkirjastamisega 31.05.2021 ja planeeritud tööde valmimise tähtaeg oli 17.12.2021. Tööde maksumuseks kujunes riigihankel   2 241 649,00 eurot.

"Lasteaia hoone ehitati valmis 6,5 kuuga, mis eeldas ehitusmeeskonnalt väga oskuslikku tööde planeerimist ja head koostööpartnerite valikut. Suurt rolli väga tempokas ehitusprotsessis mängis kindlasti ka Welement AS tehases valmistatud puitelementide kasutamine antud objektil. Töid tehti paralleelselt nii tehases kui ka ehitusplatsil ning koostöö sujus kõigi osapoolte vahel väga hästi" kommenteeris KRC Ehitus OÜ juhatuse liige Siim Kroodo.

„Tartu vald on kiirelt kasvava elanikkonnaga, mille tõttu pingutame, et tagada vajalikud lasteaiakohad kõigile soovijatele. Ripsiku esimese maja avasime alles 2019. aastal  ning nüüd kasvab siin rühmade arv kuuelt kaheteistkümnele. Sel aastal valmib ka uus lasteaiahoone Maarja-Magdaleenas ja laiendame Lähte lasteaeda juurdeehitusega. Alanud aasta suurim ehitusplaan on aga Tabivere lasteaia täielik renoveerimine ning rühmade arvu suurendamine viielt kaheksale. Plaanime aasta jooksul ehitada uued ruumid kokku 19 rühmale, millest täiesti uusi lasteaiakohti on 240 lapsele, ," selgitas plaane vallavanem Jarno Laur.