« Tagasi

Raadi Linnafoorum kutsub osalema

Eesti Arhitektuurikeskus ja Tartu vald otsivad 6.-7. oktoobril Linnafoorumil ekspertidega lahendusi Raadist kaasaegse vallakeskuse kujundamiseks.
 
"Raadi on unikaalne, uusarendustest suuresti puutumata asukoht kahekümne minutilise jalutuskäigu kaugusel Tartu raekojast," selgitas arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg. "Võime sel lasta areneda isevooluteed ja saada linna äärde veel ühe uus-lasnamäe, aga võime ka parimate teadmiste järgi juhtida uue ja kaasaegse vallasüdame sündi. Tartu vald soovib teha viimast ja Linnafoorumil otsime selleks parimat lahendust."
 
Kahepäevasel Linnafoorumil otsivad parimad arhitektid, planeerijad ja eksperdid lahendusi Raadist uue vallasüdame loomiseks, mis kujuneks valla loomulikuks keskuseks ning tugevdaks valla identiteeti. Linnafoorumil analüüsitakse ka võimalusi Raadi endise lennuvälja taristu väärikaks säilitamiseks ja seostamiseks uue Raadiga. Linnafoorumi arutelude-töögruppide tulemused on sisendiks Tartu valla edasistele tegevustele ja otsuste langetamisele.
 
Linnafoorumil Linnafoorumi kaaskorraldaja on Tartu vald, lisaks ekspertidele on kutsutud töögruppides osalema ka valla ja kohalike asumite esindajad, kinnisvaraomanikud ning arendajad.
Raadi Linnafoorum toimub 6.-7. oktoobril vallamajas, avaettekanded ning tulemuste tutvustamine on avatud kõigile huvilistele. Eriti teretulnud on kohalikud elanikud, linnaruumihuvilised, Raadi piirkonna maaomanikud ning loomulikult ajakirjanikud.
 
–– AVALIKU OSA AJAKAVA ––
Kolmapäev, 6. oktoober ERMis (toimub ka FB live ülekanne)
—> Linnafoorumi seminar – ettekanded kohalike- ja välisekspertide poolt
9:00-9:15 Tervitussõnad – Jarno Laur, (Tartu vallavanem), Urmas Klaas (Tartu linnapea), Raul Järg (Arhitektuurikeskuse juhataja), Jiri Tintera (linnafoorumi moderaator)
9:15-9:45 Raadi militaarpärand: ajalugu ja selle kajastused tulevikus – Robert Treufeldt (arhitektuuriajaloolane, Castellum)
9:45-10:15 Memory Field – Estonian National Museum (inglise keeles) – Tsuyoshi Tane (arhitekt, Atelier Tsuyoshi Tane Architects)
10:15-10:45 Eeslinn kui rahvastikupump – Antti Roose (geograaf, Tartu Regiooni Energiaagentuur)
10:45-11:15 Kohvipaus
11:15-11:45 Uue Raadi sotsiaal-kultuurilised mõjud – Ann Ideon, (planeerija, Hendrikson & Ko)
11:45-12:15 Uue Raadi asumi funktsioonid: vallakeskus ja linnaosa – Veiko Sepp (inimgeograaf, Tartu Ülikool)
12:15-12:45 Mõnus linn keskkonnapsühholoogia vaatenurgast – Grete Arro (keskkonnapsühholoog, Tallinna Ülikool
12:45-13:00 Seminari kokkuvõtte ja Raadi linnafoorumi eesmärgid – Jiri Tintera (arhitekt, linnafoorumi moderaator)
 
Neljapäev, 7. oktoober kell 17.00 ERMis (toimub ka FB live)
—> Töögruppide tulemuste avalik esitlus