« Tagasi

Tabivere Lasteaia uus nägu

Tartu Vallavalitsus on viinud läbi hanke leidmaks projekteerija Tabivere alevikus, Tuuliku tn 11 kinnistul asuva Tabivere lasteaia hoone rekonstrueerimiseks. 

Projekteerimistööde eesmärgiks on muuta hoone kaasaegseks ja energiatõhusaks ning ümbruskonda sobivaks.  Tabivere lasteaias tegutseb 5 rühma, kuid rekonstrueerimise käigus tekib eeldus suurema arvu laste vastuvõtmiseks.  

Projekteerimistöid ja ka rekonstrueerimist rahastatakse Euroopa Liidu struktuurifondi vahenditest, „Kohaliku omavalitsuse hoonete energiatõhusaks muutmise" meetmest. 

Vallavanem Jarno Lauri sõnul on Tartu valla eesmärk pakkuda lastele parimat võimalikku haridust ükskõik millises valla otsas ka ei elataks. „Nii on uued majad saanud Tabivere ja Kõrveküla põhikoolid, ehitatud on uus lasteaed Raadile, millele veel tänavu lisandub teine hoone. Hetkel ootame hankel ehitajat Maarja-Magdaleena uuele lasteaiale ning valmistame ette Lähte lasteaia laiendust," lisas vallavanem Laur. 

Lisaks Tabivere lasteaia hoonele saab uue ilme ka lasteaia väliala ning täpsustatakse hoone juures olevat parkimiskorraldust. 

Projekteerimise riigihanke võitis Eesti Ehitusprojekt OÜ. 

Hoone ehitustööd on planeeritud aastasse 2022.  

Foto: Aune Sepp