« Tagasi

Hea vallarahvas, räägi kaasa, milline bussipeatus vajab valgustamist!

Tartu valla 2021. aasta kaasava eelarve hääletuse võitis 209 häälega ettepanek valgustada bussipeatuseid Tartu vallas. Ühe bussipeatuse valgustamine autonoomse LED-valgustiga, millele elektri annab päikesepaneel, maksab umbes 1000 eurot. Kaasava eelarve raames saame seega valgustada 20 bussipeatust. 
 
Bussipeatuseid on Tartu vallas ligi 300. Selleks, et välja valida need 20 peatust, mis vajavad esmajoones valgustamist, korraldame jätkuhääletuse. Jätkuhääletus on elektrooniline ning toimub Tartu valla infosüsteemis SPOKU. Igal osaleval Tartu valla elanikul on 4 häält oma eelistuse väljendamiseks.  Hääletamine toimub 1. märtsini läbi SPOKU infosüsteemi.
 
Kõik valgustatud ja valgustamata bussipeatused on SPOKUs kantud ühtsele kaardile, millelt on kõigil Tartu valla elanikel võimalik välja valida oma eelistusena 4 seni valgustamata bussipeatust, millele  anda oma hääl.  
 
2021. aastal valgustatakse 20 bussipeatust, millest pooled määrab rahvahääletus ja pooled kasutusstatistika. Käsitleme algavat ettevõtmist pilootprojektina, mille õnnestumisel saab sama tehnoloogiat kasutades aja jooksul valgustada ka ülejäänud   pimedad bussipeatused.
 
Hääletama SIIT

Hääletustulemusi saab jälgida SIIT