Tartu vald toetab Kõrvekülast pärit Oliver Ojakääru teekonnal tennise maailma tippu

Tartu vallavalitsus otsustas toetada noore tennisetalendi Oliver Ojakääru arengut.

Oliver Ojakäär on 15-aastane tennisist, kes on pärit Tartu vallast ning õpib Kõrveküla põhikooli 9. klassis. Tennisemänguga alustas ta juba 4,5-aastaselt ning on tänaseks tulnud mitmel korral Eesti noorte meistriks ning jõudnud Euroopa noorte meistrivõistlustel veerandfinaali. Möödunud aastal jõudis Oliver U14 vanuseklassis Euroopa edetabelis kõrgele üheksandale kohale ning tunnistati Eesti tenniseliidu aastalõpugalal oma vanuseklassis parima noormängija tiitliga.

Tänu oma suurele pühendumisele ja märkimisväärsetele saavutustele nähakse Oliveris mängijat, kes võiks tulevikus täiskasvanute turniiridel maailma tippudega mõõtu võtta. Selleks käivad ettevalmistused juba täna, kus Oliveri treeningtöö on viidud professionaalsele tasemele ning moodustatud on tiim, kelle ülesandeks on noorsportlasele vajalike treening- ning võistlustingimuste loomine. Eesmärgiks on tagada Oliver Ojakääru jaoks vajalik areng ning edukas üleminek meeste klassi, ITF ja ATP sarja. Toetusmeeskonda on otsustanud toetada nii Eesi Tennise Liit kui mitmed erasponsorid.

Käesoleval aastal on Oliver Ojakäär paistnud silma kui Eesti täiskasvanute GP võitja,  augustis tuli ta U16 vanuseklassis Eesti meistriks nii üksik-, paaris- kui segapaarismängus ning jõudis U18 vanuseklassis üksik- ja paarismängu finaali. Rahvusvahelise kaaluga J5 ITF Juniors Tartu turniiril tuli Oliver paarismängu võitjaks ning lisaks võidule on jõudnud mitmel ITF turniiril nii veerand- kui poolfinaalidesse, kus on pidanud rinda pistma endast kuni kolm aastat vanemate mängijatega.

2020. aastaks eraldas Tartu vald Oliver Ojakääru tiimi toetuseks reservfondist 2000 eurot, järgneval kahel aastal kavandatakse toetus kahekordistada.

Tartu vald on käesoleval aastal  toetanud  ka vallast pärit olümpialootusi kokku kümne tuhande euroga toetati Mattias Kuusikut (judo), Kristjan Rosenbergi (kümnevõistlus), Henri Räppot (triatlon) ja Kaur Kivistikku (jooks). Et pandeemia tõttu lükati olümpiamängud edasi, kavandab vald analoogilise olümpiaprogrammiga jätkamist ka tuleval aastal.

Lisainfo:

Jarno Laur, Tartu vallavanem tel 5167879