« Tagasi

Nädalakiri 27.01-09.02.2020

MAA, EHITUS, KESKKOND, PLANEERINGUD

Neljapäeval, 6.veebruaril osalesid Tartu Vallavalitsuse GIS spetsialist Tatjana Obuhova ja planeeringute spetsialist Kristel Altsaar planeeringute vormistusnõuete digitaalsete kihtide koostamise praktilisel seminaril. Eelmisel aastal, 1.novembril hakkas kehtima Riigihalduse ministri määrus „Planeeringu vormistamisele ja ülesehitusele esitatavad nõuded". Seminaril tutvustati kehtima hakanud määruse nõudeid kihtide vormistamisele sõltuvalt joonise koostamise programmist ja erinevat liiki planeeringute jooniste ülesehitusest. Määruse „Planeeringu vormistamisele ja ülesehitusele esitatavad nõuded" järgi rakendub see pooleliolevatele detailplaneeringutele 1.novembrist 2020 ning teistele (nt üldplaneeringud, eriplaneeringud) pooleliolevatele planeeringutele rakendub 1.maist 2020.

HARIDUS, KULTUUR, NOORSOOTÖÖ

28. jaanuaril sai otsustava lõpu Laeva mälumängu hooaeg, millega selgitati välja käesoleva hooaja parimad mälumängurid.
Hooaega alustasime 6 võistkonnaga Laeva kultuurimajas ning kokku toimus neli mälumängu etappi ajavahemikus september 2019 kuni jaanuar 2020.
Sarja üldvõitjaks tuli võistkond RUUBIK, kes nelja vooruga kogus 71,5 punkti, mis tagas kokkuvõttes ka kindla võidu. Teiseks tuli 68,5 punktiga TÄPP ning 63 punktiga tuli kolmandale kohale Šahh-matt.
Mälumängu viis läbi Viljar Ilves ning punkte arvestas Virve Tamm.

(V.Täpsi)

1. veebruaril andis vallavanem Jarno Laur valda sündinud uutele ilmakodanikele Tartu valla poolt kingituseks hõbelusika. Lähte raamatukogu direktor Heili Tali andis kingitusena üle raamatu "Pisike puu". Pidulik üritus toimus Jääaja Keskuses ja kutsutud oli 192 last, kes sündisid 2019. aastal pluss 1 laps, kes lisandus meie valda juba 2018. aasta lõpus.

192-st lapsest sündis Tartu valda 2019. aastal 108 tüdrukut ning 84 poissi. Kaksikuid sündis 3 paari, kes kõik on tüdrukud. Juuni kuu oli eriti rõõmustav, kuna siis sündis 27 uut mudilast. 

(K. Sisask)

2. veebruaril toimus Juulamõisa kohviku juures küünlapäeva tulepidu, kus olid erinevad tuleskulptuurid, valmistati jaurameid ja esines ansambel Rabaööbikud.

(Pilt Juulamõisa Facebooki lehelt)

5. veebruaril kohtusid Tabivere rahvamaja juhataja Kalev Pärtelpoeg, Maarja-Magdaleena rahvamaja juhataja Tiia Pärtelpoeg ja kultuuritöö spetsialist Veronika Täpsi Maarja-Magdaleenas, et arutada märtsis toimuva Tartu valla harrastusteatrite päeva teemadel. Harrastusteatrite päev toimub 28. märtsil Tabivere rahvamajas.

(K.Kukk)

7. veebruaril toimus Tabivere rahvamajas meesansambel Mehed mandrilt 10. aasta juubelikontsert „Läbi aastate".

(Mehed Mandrilt erakogu)

8. veebruaril toimus Maarja-magdaleena rahvamajas KaRakTer teatri etendus „Igaühele oma".

(T.Pärtelpoja erakogu)

SOTSIAAL JA TERVISHOID

Laupäeval, 01.veebruaril toimus Jääaja Keskuses Tartu valla uute kodanike lusikapidu. Tartu valda sündis aastal 2019 kokku 192 last, kellest 108 olid tüdrukud ja 84 olid poisid. Kaksikute paare sündis 3, kes kõik on tüdrukud. 

Kõik lapsed said valla poolt kingituseks nimelise lusika. Tort, mida kutsutud said maiustada, oli Mõisapreili Pagari valmistatud ning kaalus kokku 15 kg.

Vaata lisaks Tartu Valla Kuukirja postitust Facebookist SIIT

Palju õnne ja jaksu kõigile lapsevanematele!

PS! Kõik, kes lusikapeole ei jõudnud, saavad oma lusikad kätte Tartu Vallavalitsusest, kabinetist nr 6 kuni 01.03.2020!

 

 

(A-M.Ott)

Toimus STAR algajate koolitus

5.veebruaril toimus sotsiaalkindlustusameti poolt korraldatav STARi algajate koolitus, kus osalesid sotsiaaltööspetsialistid Maris Rannaveer ja Mari-Liis Kõiv. Koolitusel õpetati kliendiandmete haldamist, menetlustoiminguid, juhtumiplaani koostamist ning toetuste ja teenuste määramist. Jagati kasulikke näpunäiteid programmi lihtsamaks ja tõhusamaks kasutamiseks.  

(M.Rannaveer)

KANTSELEI

Reedel, 7. veebruaril kanname punast!

Veebruari esimesel reedel riietusid vallavalitsuse ametnikud ja töötajad kas üleni punasesse või lisasid oma välimusele punast värvi mõne üksiku lisandi/riietusesemega.

Veebruari esimesel reedel tähistatakse ülemaailmset punase kandmise päeva, millega juhitakse tähelepanu südamehaigustele. NHLBI (National Heart, Lung ja Blood Institute) asutas selle kampaania, et aidata teadvustada asjaolu, et igal aastal sureb südamehaigustesse 610 000 inimest, muutes selle kõige surmavamaks haiguseks Ameerika Ühendriikides ja kogu maailmas.
Südamehaigusi võivad põhjustada mitmed tegurid. Nii diabeeti, vähest kehalist aktiivsust, kõrget kolesterooli, vererõhuprobleeme kui alkoholi tarbimist on seostatud südamehaiguste tekkega.

(E.Nõmme)

TURVALISUS

03.veebruaril toimus Tartu vallamaja volikogu saalis "Küberhügieeni koolitus". Riigi Infosüsteemi Amet tegi vallavalitsusele pakkumise, et tõsta meie teadlikkust infoturbest. Taavi Toppi, kes on Infoturbe meetmete arendamise ja järelevalve osakonnast, küberturvalisuse teenistusest, tegi vallavalitsuse töötajatele, ametnikele ja juhtkonnale koolituse, mille käigus omandasime teadmisi küberhügieenist. Tegemist oli väga kasuliku ja vajaliku koolitusega!

 

(E.Aasma)

ARENDUS

Tartu vallavanem Jarno Laur, arendusspetsialist Maido Puna ja vallaarhitekt Egle Nõmmoja osalesid URBACT programmi "Active Citizens" raames 04.02-07.02.2020 Bolognas, kus olid esindatud partnerriikide 8 esindust. Tegemist oli kokkusaamisega, mille käigus kogutakse infot, kuidas kohalikke elanikke rohkem kaasata. Tehti kokkuvõtteid põhipartneri poolt koostatud omavalitsuste profiilidest, arutati projekti eelarve küsimusi, 2 järgneva  aasta ajakava ja viidi läbi grupitööd. Selle aasta juunikuus toimub kokkusaamine ka Tartu vallas, mille raames Tartu vald võõrustab programmis osalejaid ning tutvustab elanike kaasamise võimalusi. 

 
(E.Nõmmoja)