« Tagasi

Nädalakiri 13.01-26.01.2020

HARIDUS, KULTUUR, NOORSOOTÖÖ

14. jaanuaril toimus vastavalt Tartumaa kultuuristrateegia tegevuskavale kultuurirahva kuukoosolek. Sel korral toimus koosolek Tartu Loomemajanduskeskuses, kus Kristiina Reidolv rääkis loomemajanduse koostöödest ja filmifondist ning Külli Hansen rääkis üldiselt loomemajanduskeskuse toimimisest.

Neljapäeval, 17. jaanuaril toimus Tartumaa kultuurirahva tänusündmus, mille üheks kontserdi komponendiks oli Maire Jürgeli tantsuetendus. Tartu vallast sai tunnustuse Maire Jürgel. 

Fotode autor: Tiit Hellenurm

Laupäeval, 18. jaanuaril toimus Tabivere rahvamajas Tartu valla kultuurikandjate tänukontsert. Sel laupäeva õhtul oli rahvamajas üle 200 inimese, kes kõik muudavad meie kultuurielu rikkamaks. Kontserdil austati ja tänati Tartu valla kultuurikandjaid.  

Fotode autor: Kalev Pärtelpoeg

22. jaanuaril korraldas Eesti Rahvamajade Ühing viiendat aastat järjest tunnustussündmust "KAHEKSAKAND", mille eesmärgiks on väärtustada isikute ja organisatsioonide panust ja tööd Eestimaa rahvamajade hüvanguks ning innustada neid jätkama sarnast tegevust. Sündmusel osalesid ka Veronika Täpsi ning Kalev Pärtelpoeg.

Foto autor: Veronika Täpsi

Laupäeval, 25.jaanuaril toimus Otepää Kultuurimaja pargis „VI Talveöölaulupidu". Maagilisel talveööl lauldi muinasjutulises pargis eesti keelseid laule koos kooridega üle Eesti ja solistide Alen Veziko, Allan Kasuk, Margit Tali ja Jorma Riivaldiga. Tartu vallast oli osalemas Maarja-Magdaleena segakoor.

Foto autor: Tiina Mägi

KANTSELEI

Tartu valla kommunikatsioonispetsialist Estrit Aasma osales Tartumaa Ärinõuandla poolt korraldatud praktilise turunduse koolitusel, mis koosnes kolmest moodulist.

Esimene moodul, mis toimus Tartus Spark Demo keskuses, oli praktiline sotsiaalmeedia töötuba, mis keskendus Facebooki, Facebook Business ja Instagrami kontodele. Vaadati üle, kuidas postitusi on võimalik erinevat moodi luua, tehti tutvust erinevate vabavaraliste pildipankadega ning räägiti, kuidas targalt kasutada hästääge.

Foto autor: Estrit Aasma

Koolituse teine moodul, mis toimus Waide Motellis, keskendus Google Ads ja Google Analyticsile. Koolitusel osalejad lõid endale mõlemasse keskkonda kasutajad ning vaadati üle, millised on sealsed töövahendid, mida kasutada.

Foto autor: Estrit Aasma

Koolituse viimases moodulis, mis toimus Jääaja Keskuses, analüüsiti kodulehekülgi. Kõik koolitusel osalejad said näpunäiteid, kuidas koduleht paremini tööle panna ja mis võiks olla teisiti ning kuidas olla internetist paremini leitav.

Foto autor: Estrit Aasma

ARENDUS

Tartu vald osaleb URBACT programmis Active Citizens, mille raames külastasid Tartu valda 13-16.01.2020 programmi juhtivekspert ja juhtivpartnerlinna esindaja. Programmi eesmärk on suurendada elanike aktiivsust omavalitsuste töös. Külalised tegid Tartu Vallavalitsuse töötajatele põneva ettekande erinevatest võimalustest, kuidas inimesi kaasata. Tartu valla arendusspetsialist Maido Puna ja abivallavanem Tarmo Raudsepp tutvustasid külalistele Tartu valda. Tartu Postimees tegi külaskäigust ka uudisnupu, mida saad lugeda SIIT.
 
Fotode autor: Estrit Aasma