« Tagasi

Nädalakiri 09.12-22.12.2019

MAA, EHITUS, KESKKOND, PLANEERINGUD

10.12.2019 toimus Erminurme tee 2, 4, 6 kinnistu korterelamute arhitektuurikonkursi võidutöö valimine. Kogunes žürii.

Konkursil osalesid:

  • Arhitektuuristuudio Paavo Kais OÜ
  • Arhitektuuribüroo T.Sooväli OÜ
  • OÜ AT Arhitektuur
  • Põldme Arhitektuur OÜ

Žüriisse kuulusid:

  • Juhan Varik – AS Merko Ehitus Eesti
  • Jüri Siim – Arhitektuuribüroo Siim ja Põllumaa OÜ, arhitekt
  • Jarno Laur – Tartu Vallavalitsus
  • Egle Nõmmoja – Tartu Vallavalitsus
  • Martin Aunin – EAL, volitatud arhitekt - ekspert

Võidutööks valiti Põldme Arhitektuur OÜ töö, kelle lahendusega töötatakse edasi.

Kingi targalt!

Detsembris oli vallavalitsuse töötajatel ja volikogu liikmetel võimalik anda oma panus Tartu Koduta Loomade Varjupaiga asukate toetamiseks – 01.12-19.12 toimus kampaania „Kingi targalt".

Koduta Loomade Varjupaik on see koht, kuhu suur osa meie valla hulkuvatest koertest ja kassidest satub. Näiteks 2018. aastal oli varjupaigas kokku 38 Tartu vallast pärit koera, neist 25 koera läks koju tagasi ning uude koju sai 12 koera.

Varjupaiga soovide nimekirjast oli võimalik valida, millega varjupaika toetada, selleks võis olla nii kassikonserv kui ka näiteks natuke kulunud välimusega voodilina.

Kampaania oli väga edukas, aitäh kõigile, kes oma panuse andsid!

KANTSELEI

9. detsembril külastas Tartu valda Põltsamaa valla delegatsioon. Kuna detsembris on päevad väga lühikesed jäeti kolleegide omavaheline suhtlemine ja kogemuste vahetamine hilisemaks ning asuti kohe tutvuma Tartu vallaga.  Põltsamaa valla ametnikud said tutvuda OÜ Tartu Valla Kommunaal võimalustega. Kommunaali juurest suunduti Vahi alevikku tutvuma uusarenduste ja Raadi Lasteaed Ripsikuga.  Ripsik võttis külalised vastu lõunase vaikusega.  Külalised said tutvuda Ripsiku heade võimalustega laste arenguks.  Edasi liiguti Kõrveküla alevikku. Tutvuti Kõrveküla Põhikooli moodulhoonetega ja Kõrveküla lasteaed Päikeseratas pakutavate võimalustega. Külalised olid meeldivalt üllatunud Tartu valla lasteasutuste võimalustest ja Tartu valla arengusuundadest.  

Tartumaa Omavalitsuste Liit kolis uude majja

Tartumaa Omavalitsuste Liit ja Tartumaa Ühistranspordikeskus kolisid Pepleri 6. Vallavanem Jarno Laur ja vallasekretär Eve Kallas käisid ruumide pidulikul avamisel.

Tartu vald tänas koostööpartnereid

Tartu vallavanem Jarno Laur ja abivallavanem Tarmo Raudsepp jagasid sarnaselt eelmisele aastale meie headele koostööpartneritele jõulupakke, mille seest võis leida kohalike ettevõtjate toodangut, nii söödavat kui ka joodavat. Ilusat pühadeaega ja kordaminekuid uuel aastal!

TURVALISUS

Abivallavanem Tarmo Raudsepp osales 12.12.2019 Lõuna-Eesti regionaalse kriisikomisjoni istungil. Istungil keskenduti Lõuna-Eestit oktoobris tabanud tormile ning sellele järgnenud pikaajalise ja ulatusliku elektrikatkestuse tagajärgede lahendamisele ja õppetundidele. Ettekande tormi ajal toimunust ja tuleviku plaanidest tegid Päästeameti, Võru Linnavalitsuse, Majandus ja Kommunikatsiooni Ministeeriumi ja Elektrilevi esindajad. Istungil kinnitati ka Lõuna-Eesti regionaalse kriisikomisjoni tööplaan 2020 aastaks.

Tartu vallamajja paigaldati automaatne tulekahjusignalisatsioonisüsteem

Tartu vallamaja ametnikud ja töötajad kuulasid möödunud neljapäeval tähelepanelikult, kuidas tuleb käituda olukorras, kus on aktiveerunud tulekahjusignalisatsioonisüsteem.

SOTSIAAL JA TERVISHOID

Tartu vallas toimus vanemalusprogramm "Imelised aastad", mille pidulik lõpetamine ja tunnistuste jagamine leidis aset 12. detsembril 2019. Programmi käigus õppisid vanemad erinevaid vanemlusega seotud teemasid, näiteks kuidas lahendada konflikte ja kuidas toime tulla stressi ja probleemsete olukordadega. Planeeritud on alustada uue koolitusega juba tuleva aasta sügisel. Täpsem informatsioon ilmub uuel aastal. Tartu vald õnnitleb koolitusel osalenud tarku vanemaid ning soovib palju edu edaspidiseks! Täname koolitajaid ning Tervise Arengu Instituuti hea koostöö eest.

Koduste laste jõulupidu

16. detsembril külastasid Tartu valla kodused lapsed Jääaja Keskust ja kohtusid jõuluvanaga. Koos tantsiti, loeti jõuluvanale salme, tehti fotosid ja saadi kingipakk.