Anita Priks pälvis Vabaduse Tammepärja aumärgi

30. augustil tunnustas justiits- ja digiminister Liisa-Ly Pakosta Vabaduse Tammepärja aumärgiga 25 inimest. Aumärki annab minister välja inimestele, kes hoiavad ja annavad edasi Eesti riigi ja rahva lähiajaloo mälestusi ning jäädvustavad vabadusvõitlust ja vastupanuliikumist.

Tartu vallast pälvis Vabaduse Tammepärja aumärgi Anita Priks.

Anita Priks on aastal 2002 loodud Äksi Soomepoiste muuseumi perenaine ja olnud giidiks  algusest alates. Lisaks muuseumituuridele ning soomepoiste ajaloo tutvustamisele, lööb Anita kaasa Tartumaa lahingupaikade tähistamise töös.

"Ükski inimene ei saa teha midagi ilma teiste inimeste toeta. Nii kuulub ka see autasu kõigile, kes Soomepoiste tuba-muuseumi rajamist ning aastatepikkust tegutsemist on toetanud: Tartu vald, Soome Sõjaveteranide Eesti Ühendus, Soomepoiste Pärimusühing ja tuhanded ajaloohuvilised nii Eestis kui Soomes. Ning eelkõige tuleb tänada soomepoisse - neid 3400 noort Eesti meest, kes võitlesid vapralt Soome vabaduse ja Eesti au eest!" kommenteeris aumärgi saamist Anita.

Aumärgi laureaatide kohta saab lähemalt lugeda justiitsministeeriumi kodulehelt. Aumärke andis ministeerium välja seitsmendat aastat.

Pildigaleriiga on võimalus tutvuda siin.

Foto: Aron Urb