Lähte jääväljakule paigaldati riietusruumid

9.novembril 2023 said paika Lähte jääväljakule riietusruumid! Tegemist on Tartu valla 2023.a kaasava eelarve hääletuse võitnud ideega. Nüüd jääb veel oodata külmakraade, et saaks taas uisutada!

 

26.augustil avati Lähte jääväljak

Tartu vald rajas Lähtele, spordihoone kõrvale jääväljaku, mis soodsate ilmastikutingimuste korral annab kõigile hoki- ja uisusõpradele veelgi parema võimaluse talispordiga tegelemiseks. 

„Lähtel on talialade, ka uisutamise traditsioon pikk. Paraku ei lubanud pisike väljak ja poortede puudumine täit rõõmu tunda uisutamisest või hokist. Küll aga on nii kooli kui ka spordikooli õpilaste seas uisu- ja hokisõpru, kes uut väljakut väga ootasid. Nii saavad tulevikus kooli kehalise kasvatuse tunde läbi viia hoopis täismõõtmetes hokiväljakul uisutades. Jääväljaku rajamisega lõi vald oluliselt paremad võimalused uisutamise ja hokiga tegelemiseks Lähtel," seletab valla otsust jääväljak ehitada vallavanem Jarno Laur. 

„Ehitati betoonalusega, valgustatud ja statsionaarsete poortedega väljak. Samuti tehti kõik ettevalmistused, et väljakule oleks võimalik tulevikus teha ka kunstjääd. Platsi sisse paigaldati külmutustorustikud, rajati ühendustorustikud ja kõik muu vajalik. Kuna külmutusseadmeid talveks veel väljakule ei tule, siis jääme ootama ilusat ja külma talve" kommenteeris arendusosakonna juhataja Tarmo Raudsepp.

„Väljaku ehitus sellisesse spordikompleksi nagu seda on Lähte, on asukoha valiku poolest vallas kindlasti parim. Spordikoolis olevad võimalused loovad suurepärased eeldused tuleviku uisu- või hokilaagrite korraldamiseks. Koostöö naaberomavalitsuste ning teiste hoki- ja uisukoolide eestvedajatega on juba olemas ning huvi väljaku kasutamise osas on suur. Loodetavasti on see ka abiks väljaku lõplikul valmimisel jäähalliks," vaatab tulevikku Tartu valla spordikooli direktor Agu Laas. 

Jääväljaku rajamiseks sai Tartu vald 2019.  aastal Tartumaa Arendusseltsi suurprojekti meetmetest toetust 200 000 eurot.  

Ehitustööde maksumus oli kokku 598 230 eurot, töid teostas  AS TREV-2 Grupp.

Foto: Siim Tiirik

Lähte jääväljak on peaaegu valmis

Töövõtjal on veel teostada mõned väiksemad tööd väljaku inventariga, lõplik haljastuse taastamine ja dokumentatsiooni kokku panek.

Väljak valmib lõplikult augustis.

Kuna külmutusseadmeid järgmiseks talveks veel väljakule ei tule, siis jääme ootama ilusat ja külma talve.

Lähte jääväljakul toimub betooni valamine

Lähte jääväljakul toimub betooni valamine ja lihvimine. Peale seda toimub betooni kastmine ja kuivatamine.

Foto: Agu Laas

Lähtel valmib jääväljak

Tartu vald on Lähtel spordihoone kõrvale rajamas jääväljakut.

Jääväljaku rajamine loob oluliselt paremad võimalused uisutamise ja hokiga tegelemiseks Lähtel.

Ehitatakse betoonalusega, valgustatud ja statsionaarsete poortedega väljak. Samuti tehakse kõik ettevalmistused, et väljakule oleks võimalik tulevikus teha kunstjääd. Platsi sisse paigaldatakse külmutustorustikud, rajatakse ühendustorustikud ja kõik muu vajalik. Külmutusseadmeid koheselt siiski ei paigaldata.

Ehitusest üle jääv pinnas kasutatakse suve jooksul Lähte terviseradadel madalamate kohtade täitmiseks.

Väljakul toimub hetkel kõige tähtsam osa töödest, betoonplaadi valamise ettevalmistamine.

Jääväljaku rajamiseks sai Tartu vald LEADER programmist toetust 200 000 eurot.

Ehitustööde maksumus on 598 230 eurot ja töid teostab  AS TREV-2 Grupp.

Foto:Katrin Sisask