17. septembril avati pidulikult Kõrveküla spordihoone!

Uues spordihoones eraldab laest alla lastav kardin saali kaheks täismõõtmetes korvpalliväljakuks või neljaks võrkpalliväljakuks. Lisaks on olemas eraldi ruumid võimlemiseks, aeroobikaks, maadlemiseks ja peagi saab sisustuse ka jõusaal. Spordihoones on ka ruum treeneritele ja õpetajatele, korralikud riietus- ja pesemisruumid, ning saun.
 
Hommikul kella kaheksast kolmeni hakkavad spordihoonet kasutama Kõrveküla Põhikooli õpilased, kella kuueni on saalis Tartu Valla Spordikooli õpilased ning kella üheksani saavad seda kasutada vallaelanikud, võistkonnad ja spordiklubid. Enamus aegu on tänaseks juba broneeritud.
Eilsed pidustused said alguse kell 11.00 peetud võrkpalli ja teatejooksu võistlustega uues spordisaalis. Võistlustulle astusid Tartu Valla Spordikooli, Kõrveküla Põhikooli, KRC Ehituse ja Tartu valla meeskonnad.
 
Kell 13.00 koguneti spordihoone ette, kus külalistele esines Väägvere Pasunakoor. Kõne pidas Tartu vallavanem Jarno Laur.
 
Edasi suunduti spordihoone taha, et istutada sealsele rohealale 9 erinevat sorti õunapuud. "Õunapuud said valitud seetõttu, et spordihoone on rajatud kunagise kooli õunaaia kohale," selgitas oma kõnes vallavanem.
 
Seejärel suunduti tagasi spordihoone ette, kus hoone ukse ees lõikasid pidulikult lindi läbi Tartu Valla Spordikooli direktor Agu Laas, Tartu vallavanem Jarno Laur, KRC Ehituse tegevjuht Siim Kroodo ja Tartu Vallavolikogu esimees Üllar Loks. Siis astuti spordihoonesse sisse, peeti kõnesid, tänati Kauss Arhitektuuribüroo arhitekte, hoone ehitajat KRC Ehitust ja Tartu valda, sooviti edu spordikoolile, treeneritele ja Kõrveküla kooliprele. Vabas vormis tehti jalutuskäik spordihoones ja tutvuti ruumidega, meeleoluks mängis Duo Andres Vago ja Silver Sirp.
 
Infot Kõrveküla Spordihoones toimuva kohta saab Tartu Valla spordikooli kodulehelt www.tartuvallaspordikool.ee, spordikooli direktorilt Agu Laasilt või Kõrveküla Spordihoone juhatajalt Valmar Kukelt.

Kõrveküla Spordihoone avatakse 17.septembril

Reedel, 17.septembril kell 13:00 avatakse pidulikult vastvalminud Kõrveküla Spordihoone. Spordihoone täiendab uut koolimaja eeskujulike sportimisvõimalustega, millest saavad osa nii Kõrveküla põhikooli ja Tartu valla spordikooli õpilased kui ka kõik teised.

„Spordihoone pakub väga mitmekülgseid võimalusi lastele ja noortele spordiga tegelemiseks. Hoone suurde saali mahub kaks täismõõtmetes korvpalliväljakut, kuni neli võrkpalliväljakut või futsali väljak. Lisaks on jõusaal, maadlussaal ning kaks võimlemissaali," tutvustab hoonet haldava Tartu Valla Spordikooli direktor Agu Laas.

Hoone on projekteerinud sarnaselt koolimajaga KAUSS Arhitektuur arhitektid Lauri Eltermaa, Kaur Talpsep, Kristiina Aasvee, Anna-Grete Konsap. Ehitas KRC Ehitus OÜ. Mööbli tarnis AS Standard.

Uues majas on netopinda 2378 m2. Hoone projekteerimise ja ehituse maksumuseks kujunes riigihankel 1,9 miljonit eurot, spordihoone sisustuse  hanke tulemiks kujunes 51,75 tuhat eurot. Spordihoonesse hangib vald eraldi sisseseadet jõusaalile ja maadlussaalile. Koos lisanduvate töödega kujunes hoone lõplikuks maksumuseks 2,2 miljonit eurot.

Investeeringu uue spordihoone ehitusse teeb Tartu vald kasutades oma vahendite kõrval ka möödunud aastal riigi lisaeelarves COVID-19 kriisi ületamiseks antud investeeringutoetust mahus 630 tuhat eurot.

„Kõrveküla spordihoone juhatab sisse rea uute spordirajatiste ehitamise vallas. Ette on valmistatud Kõrveküla ja Lähte koolide staadionite ehitus. Peatselt kuulutame välja kunstmuruga jalgpalliväljaku ehitushanke Raadile ning loodame uue hankega saada taskukohase tulemuse Lähte jääväljaku rajamiseks järgmisel aastal," tõstab spordi- ja liikumisvaldkonda panustamist esile vallavanem Jarno Laur.

Spordihoone ehituse blogiga saad tutvuda SIIN

Avamiseni on jäänud veel mõned päevad aga spordihoone on valmis, jäänud on veel viimane lihv

Kõrveküla uus spordihoone on valmis. Pisut koristamist, häälestamist, möbleerimist veel ja saabki avamispeole. Treeningute aegu juba usinalt broneeritakse, mistap huvilised võtku ühendust Tartu Valla Spordikooliga. 

Kõrveküla Spordihoones algab spordipõrandate paigaldus

Kõrveküla spordihoone ehituse edenemist väljaspoolt hoonet enam eriti jälgida ei saa, sest spordihalli osa on väljast valmis ning töö käib kooli ja spordihoone vaheosa fassaadiga. Lõppenud on ka katusetööd, paigaldatud on aknad. Siiski jätkub kibe tegevus hoone sees: paigaldatakse akustikaplaate, ventilatsiooni ja sanitaartehnikat, krohvitakse ja värvitakse, jätkuvad elektri- ja nõrkvoolutööd. Sel nädalal algab spordipõrandate paigaldus.

Kõrveküla Spordihoone ehitus jätkub plaanipäraselt

Kõrveküla spordihoone ehitusel on läbi saamas kaalult kõige raskem töö, nimelt saavad paika kõik betoonist seinapaneelid ja hoone väljanägemine muutub edaspidi minimaalselt. Valatud on ka suure saali ja I korruse olmeruumide põrandad, monteeritud on vahelagede õõnespaneelid. Lõpusirgel on II korruse seinte ladumistööd; käivad katuse ehitustööd. Järgmiseks ootab akende ja uste paigaldus ning sisetööd, millest anname edaspidi ülevaateid. Oluline on see, et paneelide veo lõpp annab võimaluse peatselt alustada Lasteaia tänava ja sealse parkla ehitustöödega. Palume seetõttu liiklejail olla ettevaatlikud ning võimalusel kasutada uut parklat. Alates 14. juunist on  lasteaia moodulhoones olevad rühmad tegutsemas suures majas, sest tänavaehitus lapsi oma majja ei luba. Juulis on Kõrveküla lasteaed suletud ja valverühm tegutseb Ripsikus. Selle ajaga loodame peamised tänavaehitustööd valmis saada.

Kõrveküla Spordihoone sai nurgakivi sarikapeol

12.mail kell 12.00 pandi nurgakivi Kõrveküla Spordihoonele ning ühtlasi peeti ka traditsioonilist sarikapidu.
 
„Uue koolikompleksi valmimisega on muutunud ka Kõrveküla ilme, kuna majade kõrval panustame ka väliruumi – tekkinud on mõnusad välialad ja ajaveetmise kohad, mis peibutavad nii noori kui vanu. Kõrveküla koolikompleks, aga ka eelmisel aastal valminud uus Tabivere koolimaja kinnitavad veendumust, et arhitektuurivõistlustega leitud lahendused, saavad oluliselt kvaliteetsemad ja loovad lisandväärtust ka ümbritsevale keskkonnale. Seetõttu kavandab vald ka Lähte Ühisgümnaasiumi hoone rekonstrueerimiseks arhitektuurivõistlust, mille peatselt välja kuulutame," kommenteeris Tartu vallavanem Jarno Laur ning tutvustas ühtlasi Tartu valla uusi plaane.
 
Uude spordihoonesse mahub lisaks kahe korvpalliväljakuga suurele saalile veel maadlussaal, kaks võimlemissaali ja jõusaal. Lisaks 5 riietusruumi ja üks saun. Uus spordihoone loob kaasaegsed sportimisvõimalused ca 650 õpilasele ning paljudele piirkonna spordihuvilistele. Investeeringu uue spordihoone ehitusse teeb Tartu vald kasutades oma vahendite kõrval ka möödunud aastal riigi lisaeelarves COVID-19 kriisi ületamiseks antud investeeringutoetust mahus 630 tuhat eurot. Uues majas saab olema netopinda 2378 m2

 

Tekst ja foto: Tartu Valla Kuukiri

Rohkem pilte SIIT

Kõrveküla Spordihoone saab nurgakivi sarikapeol

7.05.21

Kolmapäeval, 12. mail kell 12:00 pannakse nurgakivi Kõrveküla Spordihoonele ning ühtlasi peetakse ka traditsiooniline sarikapidu.

Uude spordihoonesse mahub lisaks kahe korvpalliväljakuga suurele saalile veel maadlussaal, kaks võimlemissaali ja jõusaal. Lisaks 5 riietusruumi ja üks saun. Uus spordihoone loob kaasaegsed sportimisvõimalused ca  650 õpilasele ning paljudele piirkonna spordihuvilistele. Investeeringu uue spordihoone ehitusse teeb Tartu vald kasutades oma vahendite kõrval  ka möödunud aastal riigi lisaeelarves COVID-19 kriisi ületamiseks antud investeeringutoetust mahus 630 tuhat eurot.

Uues majas saab olema netopinda 2378 m2

„Uue koolikompleksi valmimisega on muutunud ka Kõrveküla ilme, kuna majade kõrval panustame ka väliruumi – tekkinud on mõnusad välialad ja ajaveetmise kohad, mis peibutavad nii noori kui vanu. Kõrveküla koolikompleks, aga ka eelmisel aastal valminud uus Tabivere koolimaja kinnitavad veendumust, et arhitektuurivõistlustega leitud lahendused, saavad oluliselt kvaliteetsemad ja loovad lisandväärtust ka ümbritsevale keskkonnale. Seetõttu kavandab vald ka Lähte Ühisgümnaasiumi hoone rekonstrueerimiseks arhitektuurivõistlust, mille peatselt välja kuulutame," tutvustas  vallavanem Jarno Laur Tartu valla uusi plaane.

Kõrveküla spordihoone projekteerisid Kauss Arhitektuur OÜ arhitektid Kaur Talpsep, Lauri Eltermaa, Kristiina Aasvee, sisearhitekt Anna-Grete Konsap, kelle projekti alusel valmis 2020. aastalõpuks Kõrveküla Põhikooli suur juurdeehitus.

„Spordihoone sai kavandatud samal ajal põhikooliga ning peamisteks eesmärkideks olid sobitumine koolihoonete kompleksi, kasutajasõbralikkus ning head emotsiooni loov ruum nii koolilastele kui teistele külalistele" sõnas Lauri Eltermaa.

Spordihoonet ehitab KRC Ehitus OÜ.  Ehitus sai alguse hankelepingu allkirjastamisega 24.08.2020 ja planeeritud tööde valmimise tähtaeg on 31.07.2021. Tööde maksumuseks kujunes riigihankel  1,9 miljonit eurot.

„Spordihoone rajamine kaasaegse koolimaja juurde loob kindlasti väga head eeldused, et tõsta selle piirkonna laste kehalist aktiivsust ja huvi sportlike tegevuste vastu. Heade sportimisvõimaluste tingimuste loomine ja sellega seotud aktiivsed tegevused soodustavad laste kehalist ja igakülgset kvaliteetset arengut. KRC meeskonnal on seetõttu siiralt hea meel olla ehitajana Tartu valla oluliseks partneriks sellise tähtsa hoone valmimise protsessis" lisas KRC Ehitus OÜ esindaja Siim Kroodo.

Ehitus Kõrvekülas jätkub kooli ja spordihoone juures Lasteaia tänava ja parkla rekonstrueerimisega.

Kõrveküla spordihoone võtab kuju

22.04.21

Tähelepanelikud Kõrveküla elanikud on märganud, et uuel spordihoonel on saali osa kaetud katuse kandeprofiilplekiga ning see näeb juba maja moodi välja. Lõppenud on esimese korruse müüritööd ja nii on selgemad piirid omandanud tulevane jõusaal ning duširuumid-rõivistud. Hetkel paigaldatakse vahelagede õõnespaneele, misjärel jätkub müüritöö teise korruse seinte ladumisel. Teisele korrusele on planeeritud maadlussaal ning aeroobika ja võimlemissaal. Nende töödega paralleelselt on võimalik paigaldada ka viimased objektil ootavad fermid, et saaks maja kandevkonstruktsiooni valminuks kuulutada.  

Kõrveküla kooli spordihoone ehitusel on rostvärk ja vundament valatud

24.03.21

Kõrveküla kooli spordihoone ehitusel on rostvärk ja vundament valatud, hetkel ka juba enamus spordisaali seinapostidest püsti. Viimased postid laekuvad objektile järgmisel nädalal. Alanud on ka müüri ladumine. Järgmisel nädalal peaksid objektile saabuma ka saali fermid, mispeale võib juba uue hoone kuju ja gabariiti hõlpsasti tajuda. Lõpuni on veel pikk tee minna, kuid liikumine on endiselt graafikus.

Foto: Jarno Laur

Kõrveküla spordihoone ehitus on graafikus

2.03.21

Kõrveküla kooli spordihoone ehituses on vaiamistööd lõppenud ja linnulennult on posti aluste  järgi näha tulevase hoone piirjooned. Sellesse majja mahub lisaks kahe korvpalliväljakuga suurele saalile veel maadlussaal, võimlemissaal ja jõusaal. Lisaks 5 riietusruumi ja üks saun. Hoone ehitus on graafikus.

Kõrveküla Spordihoone ehitusel algas vaiamine

18.02.21

Kõrveküla kooli spordihoone ehitusel madistab üks isemoodi masin vaiu maasse. Peatselt jõuame ehituse sellesse faasi, kus hoone saab hakata kerkima ka kõrgusse, mitte sügavusse.

Foto: Jarno Laur

Kõrveküla kooli spordihoone ehitusel algasid platsitööd

4.02.21

"Sel nädalal on Kõrveküla kooli spordihoone ehitamisel alanud platsitööd. See tähendab, et maja on sealmaal, kus arhitektidelt võtavad tööjärje üle ehitusmehed ja -masinad. Esialgu toimuvad pinnasetööd ja süvendi kaevamine, millele järgmisel nädalal, kui ei tule just kärekülm, lisandub vaiamine. Palume ette vabandust vibratsiooni ja müra eest, mida see tegevus kaasa toob. Tahame need tööd lõpetada maksimaalselt kiiresti, et liikuda edasi vähem kärarikaste ehitustööde juurde." sõnas vallavanem Jarno Laur.