Uuskasutuskeskuse kaubik tuleb 15.05 Äksisse ja 22.05 Kõrvekülla ning Vahile

Uuskasutuskeskuse kaubik tuleb 15. mail ja 22. mail Tartumaale ning peatub 15.05 kell 11.00–13.00 Äksis Jääaja keskuse parklas ja 22.05 kell 11.00–12.00 Kõrveküla kaupluse juures ja 12.30–13.30 Vahil Ripsiku lasteaia juures. Korralike asjade uuele ringile andmine aitab ennetada prügi teket ja säästa keskkonda. Heategu saab tehtud ka endale – koju saab juurde väärtuslikku ruumi.

Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab ära tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, aksessuaare, mänguasju, nõusid, köögitarbeid, spordi- ja hobitarbeid, kodutekstiile, sisustusesemeid ja väiksemat kodutehnikat. Uuele ringile saab anda ka hooajaväliseid asju, näiteks kevadel talveasju. Kuigi Uuskasutuskeskus võtab pea kõik heas korras asjad vastu, on ka mõned erandid. Turvalisuse kaalutlusel ei võta keskus vastu laste turvatoole ja -hälle, gaasipliite ja kineskooptelereid. Kogumisringi ajal ei võta kaubik vastu ka mööblit, et autosse kõik kenasti ära mahuks. Korralikule mööblile saab Tartus ja Tartu lähistel (Kõrveküla ja Vahi piirkonnas) kutsuda järele kaubiku, saates foto mööblist koos enda kontaktidega kaubik@uuskasutus.ee.

Uuskasutuskeskus sordib kõik annetatud asjad ning suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse. Asjad jõuavad uuesti kasutusse Uuskasutuskeskuse kaupluste ning koostööpartnerite kaudu. Uuskasutuskeskus toetab igakuiselt lasterikkaid peresid, lisaks naiste tugikeskuseid, koduta inimesi,  loomade varjupaiku, pagulasi. Samuti teeb keskus koostööd õpilasfirmade, kunstitudengite ja käsitöölistega ning teatri- ja filmitegijatega.

Uuskasutuskeskusel on üle Eesti 17 kauplust ja e-pood aadressil pood.uuskasutus.ee. Tartus on keskusel kaks kauplust: üks Annelinnas Kalda tee 24 ja teine kesklinnas Riia 11. Lisaks saab asju uuele ringile tuua Lõunakeskuse parklas asuvasse 24/7 iseteeninduslikult avatud kogumismajja ning Tasku keskuses asuvasse kogumiskappi.

Uuskasutuskeskus MTÜ tegutseb aastast 2004 ja keskuse eesmärk on muuta uuskasutamine lihtsasti kättesaadavaks ja igapäevaseks kõikidele Eesti inimestele. Kaupluste kõrval peab keskus oluliseks, et inimestel oleks mugav suunata seisma jäänud häid asju uuesti kasutusse. Vaata lisaks, kuhu saab asju viia: uuskasutus.ee/kuhu-tuua