Seikle sügisesel koolivaheajal Jääaja Keskuse mänguväljadel!

Alates 10. oktoobrist kuni 25. oktoobrini on kõik oodatud uudistama Jääaja Keskuses toimuvat laste ja noorte muuseumifestivali „Avatud mänguväljad". Jääaja Keskuses on avatud lõbus ja kaasahaarav mänguväli, mis nõuab tähelepanelikkust ja kaasamõtlemist ning on jõukohane 6–11aastastele. Nooremate puhul sobib mänguväli läbimiseks koos vanema saatjaga. Jääaja Keskusesse saabudes küsi infoletist endale mänguleht ja mine koos sõprade või perega keskusesse mängima!

Mitukümmend muuseumit ja raamatukogu üle Eesti on spetsiaalselt festivali jaoks valmistanud mängulehed, mis aitavad lastel ja peredel näitusi ja kogusid mängulises võtmes avastada. Digikultuuriaastale kohaselt on paberkandjal mängujuhiste kõrval sel aastal olemas ka nutimängud, mis on saadaval LoQuizi äpis. Paberkujul mängujuhised leiab muuseumis kohapeal ning need on tasuta.

Festival ise toimub juba kuuendat korda ja selleaastane teema AJAHÄKKERID inspiratsiooniks on nii Eesti Rahvajutu teemaaasta kui ka Digikultuuriaasta. Jääaja Keskuse mänguväljade looja Kaupo Mets lisas: „Kogu Jääaja Keskus on koht, kus aja häkkimisega tegeleda. Meie juures saab rännata ajas miljoneid aastaid ning näha, kuidas meie loodus on selle aja jooksul arenenud. Selleaastane avatud mänguväli on eelkõige mõeldud 6-11 aastastele uudishimulikele avastajatele. Mänguväljast saavad aga osa võtta ka nooremad, kuid nad võivad vajada mängu jooksul pisut vanemate kaaslaste abi. Samuti võiksid mängu proovida ka vanemad külastajad. Meie siin keskuses mängisime isekeskis mängu läbi ning mõne uue teadmiste killu said kõik, kes proovisid. Mängu saab proovida nii paber- kui ka nutitelefoni versioonis."

Festivali „Avatud mänguväljad" korraldab MTÜ Elamusõppe labor koostöös Tallinna Linnamuuseumiga. Jääaja Keskus on avatud teisipäevast pühapäevani kell 10.00-17.00