Reeglid on meie kaitseks, mitte piiramiseks!

Vabariigi Valitsus kuulutas 12. märtsil välja eriolukorra, et tõkestada koroonaviiruse levikut Eestis. Eriolukorra meetmed muudavad suure osa Eesti inimeste elukorraldust.
Alates 17.märtsil kehtestatud ajutisest piirikontrollist peavad Eestisse saabujad jääma kaheks nädalaks isolatsiooni. Tänase (01.04.2020) seisuga on kodus olemise kohustus Tartu vallas 54 inimesel.

Politsei on alates 25. märtsist kontrollinud, kas Eestisse saabumisel kodus olema kohustatud inimesed täidavad liikumispiirangut korrektselt. 28. märtsist oleme Terviseametilt saadud andmete põhjal kontrollinud ka koroonaviirusesse nakatunud inimeste kodus viibimise kohustust.
30. märtsi seisuga on politsei teinud Tartu vallas 54 kõnet kodus olemise kohustusega inimestele.
Kui inimest pole õnnestunud telefonitsi tabada või tekib kahtlus tema kodus viibimise suhtes, teeme talle kodukülastuse. 30. märtsi seisuga on politsei teinud Tartu vallas 6 kodukülastust.

On hea tõdeda, et enamik Tartu valla inimesi on mõistnud, miks on enda ja teiste tervise hoidmiseks vaja piirangutest kinni pidada. Politsei võtab kodus olemise kohustuse kontrolli elude päästmisena, sest nii aitame kaasa viiruse leviku peatamisele.

Kui inimene ei täida kodus viibimise kohustust, on politseiametnikul võimalik teha talle kirjalik ettekirjutus, mille mittetäitmisel saab määrata sunniraha kuni 2000 eurot.

Noorsoopolitseinik Kadri Urbi hinnang olukorrale:
eriolukorra tingimustes on Tartu valla noored olnud senini mõistvad ja arusaajad. Ei ole olnud erilisi konfliktsituatsioone ja vääriti mõistmisi. Siiski panen kõigile - vanusest sõltumata - südamele, et eriolukorra nõuetest kinnipidamine on kiireim viis eriolukorra lõppemiseni. Noorsoopolitseinikuna näen võimalikku ohtu selles, et inimesed minetavad ohutunde ja hakatakse reeglitest ja kokkulepetest erinevatel viisidel mööda hiilima, tunnetatakse keelatud vilja magusust. Et seda ei juhtuks, on igaühe panus oluline ja vajalik.