Maarja-Magdaleena piirkonna lapsed said omale uue Muumimaja

Tartu Vallavolikogu võttis 2021.aastal  vastu otsuse J. V. Veski nimelise Maarja-Magdaleena Põhikooli ümberkorraldamiseks, millega liideti seni Tabivere Lasteaia koosseisu kuulunud kaks Maarja-Magdaleena külas tegutsevat lasteaiarühma kooli koosseisu.   

Ühtlasi otsustas vald ehitada Maarja-Magdaleenasse kaasaegse lasteaiamaja, kus ruumi kolmele rühmale ning tugiteenustele. Parajalt suur saal annab lisaks lastele võimaluse ka kogukonnal erinevaid tegevusi harrastada. 

Eelmisel sügisel algasid uue lasteaiahoone ehitustööd ning nüüdseks on ehitus lõppenud. Hoone pidulik avamine toimub 2.septembril ja lapsed alustavad majas 12. septembrist.  

Maarja -Magdaleena lasteaia ehitusmaksumus on 1 736 313 eurot ja ehitaja on Uniro Grupp OÜ. Omanikujärelevalvet tegi P.P. Ehitusjärelevalve OÜ  

Maarja-Magdaleena lasteaia on projekteerinud Arhitektuuribüroo Pluss OÜ. 

„Sisult sarnase projekti alusel on rajatud ka kuuerühmaline Nupsiku maja Raadile ning mitmed teised lasteaiad erinevates Eesti paikades. Otsustasime hästi funktsionaalse ja juba järgi proovitud projekti kasuks, et hoida kokku  projekteerimisele kuluvat aega ja võtta arvesse eelmiste ehituste kogemusi. Seega võime öelda, et tegu on Nupsiku väiksema sõsaraga," põhjendas maja projekti valikut vallavanem Jarno Laur. 

"Uue lasteaia ehitamine Maarja-Magdaleenasse näitab selgelt piirkonna elujõudu. Muidu Tartu vald sellist investeeringut ette võtnud ju ei oleks. Mäletan veel hästi 2016 aasta kevadet, mil veel Tabivere vallana sai avatud Maarja-Magdaleenas teine lasteaiarühm. Nüüd uue hoone valmimise järgselt saab majas rühmasid olema juba kolm. Elu edeneb õnneks ka meie valla maapiirkondades" kommenteeris arendusosakonna juhataja Tarmo Raudsepp.  

"Suurim tänu uue maja valmimise eest läheb kindlasti Tartu vallale, kes otsustas sellisel määral investeerida väikese Maarja-Magdaleena arengusse. Uus maja loob lasteaiakohti piirkonna lastele ning võimalusi uuteks töökohtadeks. Kaasaegse lasteaia ehitamine valla äärealal tõestab, et täisväärtuslik elu maapiirkonnas on Tartu vallas täiesti võimalik!"  lisas lasteaia direktor Kristiina Raja.