Nädalakiri 23.12.2019-12.01.2020

MAA, EHITUS, KESKKOND, PLANEERINGUD

Eelmise aasta detsembrikuus viisime läbi koostöös Tartu Kõrgema Kunstikooliga Pallas valgusskulptuuride ideekonkursi, et leida Tartu vallale järgmiseks talveperioodiks sobiv valguslahenduse element/elemendid. Eesmärgiks oli eelkõige leida lahendus, mis ei oleks niivõrd jõuluteemaline ja sobiks kasutada pikema talveperioodi vältel valla erinevates piirkondades välialadel (nii maapinnal kui tänavavalgustus postidel).

Võistlusele esitati 8 tööd, millest žürii valis välja 2 tööd.

  • Esimese koha sai võistlustöö nimega Härmas õied ja marjad, autor Gloria Niin
  • Teise koha sai võistlustöö nimega Armastusega Tartust, autor Riho Tiivel

Koostöös Tartu Kõrgema Kunstikooliga Pallas ja nende kahe töö autoritega töö jätkub. Eesmärgiks on suve lõpuks jõuda valmis esimesed proovtooted, mida saaks sügisel paigaldada juba valitud asukohtadesse. Järgmistel aastatel on plaan  paigaldada  valda iseloomustavad valguselemendid juba valla kõikidesse suurematesse keskustesse.

HARIDUS, KULTUUR, NOORSOOTÖÖ

26. detsembril toimus Maarja-Magdaleena rahvamajas traditsiooniline jõulupidu. Esinesid kohalikud isetegevuskollektiivid ning tantsuks mängis ansambel BOOMER.

Pildi autor: Tiia Pärtelpoeg

Aastavahetuse peod toimusid sel aastal kõikides Tartu valla kultuuriasutustes

7.-8. jaanuaril käis Tabivere rahvamaja juhataja Tartumaa kultuuritöötajatega õppereisil Viljandimaal, mille käigus külastati Eesti Rahvakultuuri Keskust, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö maja, Viljandi lauluväljakut, Eesti Pärimusmuusika Keskust, Suure-Jaani Kultuurimaja, Kulla Leerimaja – Mulgi Kultuuri Instituut, Mõisaküla Kultuurimaja, Abja Kultuurimaja ja Karksi-Nuia Kultuurikeskust.

Pildi autor: Kätlin Saarela

Hiiumaal toimus ERMÜ talvekool

7.-8. jaanuaril viibis kultuuritöö spetsialist Veronika Täpsi Hiiumaal Eesti Rahvamajade Ühingu Talvekoolis. Tutvuti Hiiumaa erinevate kultuuriasutustega ning kohtuti ka Hiiumaa kultuurispetsialist Anu Tammearuga. Talvekooli põhieesmärk oli välja selgitada KAHEKSAKAND 2019 nominendid. Sel aastal on nominentide seas ka Tartumaa kultuurivaldkonna inimesed.  LAUREAADID selguvad 22.jaanuaril 2020 ERMÜ tunnustamissündmusel Mäetagusel.  

Pildi autor: Argo Juske

SPORT

Alustati Tartumaa 2020.a. talimängude võistlustega

4. ja 5. jaanuaril alustati Tartumaa talimänge male- ja kabevõistlustega.

4. jaanuaril Tartus Turu spordihoone Maleklubis toimunud malevõistlustel osales viis omavalitsuse võistkonda, kuhu kuulus kaks mees- ja üks naismängija. Tartu valla võistkond koosseisus Pavel Vorobjob, Tarmo Metsalu ning Karmen Viikman saavutasid Luunja valla võistkonna järel teise koha.

5. jaanuaril võisteldi kabes, kus Tartu valda esindas kaks võistkonda, kokku oli osalemas viis võistkonda. Esikoha võitis Taru valla I võistkond koosseisus Enno Eerma, Algo Laidvee ja Anita Seppa ning teise koha Tartu valla II võistkond koosseisus Kaarel Ots, Ago Vooremäe ja Riina Jaanuska-Enno.

11. jaanuaril viidi läbi Tartumaa talimängude lauatennise võistlused. Võistkondliku esikoha saavutas Tartu valla võistkond Luunja valla ees. Tartu valda esindanud mängijatest saavutas meeste turniiril teise koha Margus Kask ja kolmanda koha Erlend Kasa ning naiste turniiril saavutas kolmanda koha Arabella Amelia Lepik.

Järgmise alana on 14. jaanuaril kavas mälumäng , kus Tartu valda esindab kolm võistkonda.

Pildil: Turniiri korraldaja Aksel Rei (vasakul) ja Tartu valla spordijuht Toomas Rosenberg

Pildi autor: Kristjan Teedema

SOTSIAAL JA TERVISHOID

Tartu Vallavalitsuses on tööl kaks uut inimest

Tartu Vallavalitsuses on tööl alates 06.01.2020 sotsiaalhooldustöötajana Margit Orma, kellega tegime tutvust, kui Margit meile praktikale tuli. Peale Margiti liitus meie tööka kollektiiviga sotsiaaltöö spetsialistina Mari-Liis Kõiv.

Teeme nendega tutvust:

Mari-Liis on pärit Põlvamaalt. Aastal 2016 lõpetas ta Põlva Ühisgümnaasium, peale gümnaasiumi lõpetamist jätkusid tema õpinguid Tartu Ülikoolis Infoühiskonna ja sotsiaalse heaolu erialal, mille ta 2019.aasta kevadel ka lõpetas. Sotsiaaltööspetsialisti töö tundub tema jaoks just see õige, kuna pakub talle väljakutseid ja on mitmekesine - tänu sellele saab huvitavaid kogemusi, end proovile panna ning arendada.
Vabal ajal tegeleb ta aktiivselt võrkpalliga. 2019. aasta suvel moodustati Põlva Spordikooli võistkonnaga MTÜ, et tegeleda üheskoos võrkpalliga aktiivselt ka edaspidi. Võrkpalli võistkonnaliikmena teab Mari-Liis, kui oluline on koostöö ja omavaheline suhtlemine ning raskete olukordade lahendamine. Seda kõike soovib ta edaspidi rakendada ka oma töös.

Margit on Tartu valla kohalik, sünnist saati elanud Maarja-Magdaleenas. 5-lapselise pere kõige vanem laps. Kirjeldab ennast kui kohusetundlikku, arvestavat ja empaatilist noort. Igasugune kokkupuude laste ja noortega on tal olemas. Püüab olla kõigile hea sõber. Lisaks sellele on ta ka Tartu Valla Noortevolikogu liige ja Maarja piirkonna noor aktivist.

Soovime omalt poolt mõlemale neiule palju jõudu ja jaksu uutes ametites!

Pildil: vasakult Mari-Liis ja Margit

Teavitus Laeva teeninduspunkti kohta

Alates 01.01.2020 toimub Laeva teeninduspunktis sotsiaaltöö spetsialisti vastuvõtt teisipäeviti kell 8.30-12.00!

Pildi autor: Anne-Mai Ott