Haridus- ja Teadusministeerium kutsub üles tunnustama ja märkama noortevaldkonna tegijaid

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub üles esitama kandidaate iga-aastasele noortevaldkonna tunnustuskonkursile tõstmaks esile noorsootöösse panustanud ja valdkonda edendanud inimesi ja organisatsioone ning mõjukaid algatusi nii kohalikul, üleriigilisel kui rahvusvahelisel tasandil.

„Eestis on praegu väga hea olla noor tänu meie professionaalsetele ja pühendunud noorsootöötajatele. Oluline on panna tähele ja tunnustada neid, kes igapäevaselt noorte heaks töötavad," sõnas haridus- ja teadusminister Mailis Reps. „Kutsun kõiki üles esitama konkursile tublisid noortega töötajaid ning noortevaldkonda rikastanud tegusid."

Tunnustuskonkursile saavad kandidaate esitada kõik juriidilised ja füüsilised isikud kaheteistkümnes kategoorias: aasta noorsootöötaja, aasta huvikool, aasta noortekeskus, aasta noorteühing või -organisatsioon, aasta osaluskogu ja õpilasesindus, aasta noortemalev, aasta noortelaager, aasta kohalik omavalitsus, aasta noorsootööühing, aasta panustaja, aasta tegu noorsootöös ning pikaajaline panus noortevaldkonda.

Kandidaatide esitamise vormid on kättesaadavad Haridus- ja Noorteameti Konkursiveebis, kuhu saab kandidaate esitada registreerudes ja sisse logides ID-kaardi, HarID või Mobiil-ID-ga. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 1. november 2020.

Lõpliku ettepaneku kandidaatide riiklikuks tunnustamiseks teeb haridus- ja teadusministrile Haridus- ja Noorteameti poolt moodustatud tunnustuskomisjon, kuhu kuuluvad nii noortevaldkonna esindajad kui ka noored.

Laureaadid kuulutatakse välja 2021. aasta alguses pidulikul tunnustussündmusel Noorte Heaks Tänu.

Käesoleva aasta jaanuaris pälvisid aasta noorsootöötaja tiitli Eesti Noorteühenduste Liidu esimees Roger Tibar ning Pärnu Noorte Vabaajakeskuse noorsootöötaja Triin Mäger. Pikaajalise panuse eest noortevaldkonna arengusse tunnustati pikaajalist noorsootöötajat Anne Õuemaad ning Eesti Noorteühenduste Liitu. Aasta teo tiitliga pärjati ERYICA koolitus „Noorteinfo arendamine ja võrgustikutöö" ning „Noortekonverents §".

Lisainfo:
Birgit Villum
Haridus- ja Noorteameti noortevaldkonna kvaliteedi- ja arenguseire osakonna peaekspert
birgit.villum@harno.ee