Ühendus Piirissaarega taastub 6. maist

Tartu Vallavalitsus otsustas lõpetada Piirissaarega seotud liikumispiirangud alates 6. maist, mil taastub ka regulaarne praamiühendus liinil Laaksaare - Piirissaare. Alates kolmapäevast (06.05.2020) teeb parvlaev Koidula Piirissaare ja mandri vahel reise vastavalt iga-aastasele suvisele graafikule. Laevaliikluse ajal sõidavad bussid sadamasse suvise graafiku alusel.

„Piirissaare elanikud suhtusid kehtestatud piirangutesse ja nende vajadusse väga mõistvalt ning probleeme kohapealsete elanikega ei tekkinud. Küll aga on laevaliikluse taastamine rõõmusõnum neile, kes on pikalt oodanud võimalust kevadisteks aiatöödeks saarel asuvas suvekodus või koristustööde tegemisteks hauaplatsidel,"  sõnas Piirissaare saarevaht Toomas Lindjärv.

Seoses Eestis valitseva eriolukorraga, kehtis alates 03.04.2020 liikumispiirang Piirissaarele selliselt, et saarele oli lubatud suunduda ainult saarel alaliselt elavatel isikutel. Saarel viibivatel isikutel oli lubatud saarelt lahkuda. Kaubavedu ja elutähtsate teenuste osutamine jätkus. Piirissaare elanikel soovitati ilma tungiva vajaduseta jätta ära mandril käigud.

Alates 01.01.2018 korraldab Tartu maakonna bussiliiklust ja laevaliiklust Piirissaarega MTÜ Tartumaa Ühistranspordikeskus. Täpsem info graafikute kohta MTÜ Tartumaa Ühistranspordikeskuse kodulehelt SIIT

Piirissaare teeninduspunkt

Valla, Tooni küla, Tartu vald, 62603 Tartumaa

Saarevaht: Toomas Lindjärv

Tel: 529 4630

Lahtiolekuaeg: T kell 9:00-12:00 (Muul ajal kokkuleppel saarevahiga)

E-post: piirissaare@tartuvald.ee toomas.lindjarv@tartuvald.ee

Majas asub ka raamatukogu ja avalik internetipunkt.

 

Kogu saare territooriumil on kehtestatud kiirusepiirang kuni 30 km/h ning kõik teed on samaliigilised.

Piirissaarest:
Piirissaar on püsiasustusega Peipsi järve saar, mis on tänapäeval kogu ulatuses looduskaitseala.
Saarel on kolm küla: Piiri, Tooni ja Saare.
Elanikke on aastaringselt 30, suvel 200.
Elanike põhitegevuseks on alati olnud kalapüük ja sibula kasvatus.
 
Mida saarel teha?
Tutvu looduse ja vanausuliste majamuuseumiga
 
Kuidas Piirissaarele jõuda?
Talvel tule tõukekelgu või hõljukiga
 
Loe lähemalt: