Tuuliku 11 hoone on saabuvate sõjapõgenike vastuvõtmiseks valmis

Möödunud nädalavahetusel kogunesid vallavalitsuse töötajad ja vabatahtlikud koos sõpradega Tabiveres asuvasse Tuuliku 11 hoonesse ning korrastasid endise sotsiaalkeskuse ruumid Ukraina sõjapõgenike majutamiseks. Endises hooldekodus on 18 tuba majutuseks, üldkasutatavad köögid, puhkeruumid ja sanitaarruumid, mis võimaldavad majutada ca 40 inimest.

Soovime tänada kõiki häid inimesi, kes ulatasid oma abikäe ning annetasid abivajajate tarbeks üleskutse kaudu ruumide sisustamiseks vajalikku. Lisaks vallakodanike abile toetas uute tekkide ja patjadega OÜ Trendsetter Europe ja kohalik kodukeemiaettevõte Mayeri Industries AS pakkus puhastusvahendid.

Vallavanem Jarno Laur tänab ettevõtmisega kaasa tulnuid: „On hea tunne kogeda abivalmidust, mida kõik projekti kokku puutunud inimesed üles näitavad. Kiidan kõiki 29 talgulist ja tahaksin välja tuua Tartu vallas köögimööblit tootva ettevõtte Arens AS, kes sisustab kööginurgad".
Sotsiaal- ja haridusosakonna juhataja Anne Aleksejev lisas: „Sõjapõgenike saabudes saame selge pildi sellest, millist abi täpselt vajame. Momendil on enamus tube sisustatud, kuid vajaksime juurde veel kummuteid ja valgusteid ning mõningaid voodeid. Ootame abipakkumisi täites vormi: https://forms.office.com/r/x1gnigs39d. Täna viibib Tartu vallas ligikaudu 100 sõjapõgenikku, osad on leidnud töö Tartu linnas, osa neist Tartu vallas. Koolikoha on saanud kaks õpilast ning lasteaiakoha oleme leidnud kahele lasteaialapsele. Tartu vald on sõjapõgenikega pidevas ühenduses ning abistab kõikvõimalikes küsimustes".

Suur tänu ka Tabivere Rahvamajas tegutsevale kohvikule Sahver, kes talgulisi supi ja pirukatega kostitas.

Fotol: Talgulised, kes aitasid kohandada ajutised elamispinnad Tuuliku 11 hoones