Tartu valla sotsiaalosakond osutab koduhooldusteenuseid tänasest uute autodega

Täna, 9. märtsil jõudsid Tartu vallani kuus uut sõiduautot Opel Crossland, mis hakkavad asendama seni kasutusel olnud sõidukeid.

Mobire Eesti andis pidulikult üle kuus uhiuut Opel Crossland sõiduautot. Erilised on need kuus autot selle poolest, et tegu on kõige esimeste Opel Crosslandidega Eestis pärast hiljutist mudelivärskendust – autodega, mis ühendavad endas nii praktilise siseruumi kui Opeli uudse Vizor-disainikeele.

Tartu Vallavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Anne Aleksejev ütles, et uute autode eesmärk on koduhooldusteenuse mugavamaks muutmine. Meie töötajad aitavad vajadusel kliente arstile, poodi ja apteeki. Siiani oli valla sotsiaaltöötajate kasutada neli elektriautot Mitsubishi i-MIEV ning lisaks paar eelmisest kümnendist pärit sõidukit. Elektriautode väljavahetamise põhjuseid oli mitu. Esiteks vähenes ühe laadimiskorra võimalik läbisõit, mis talveperioodil ei võimaldanud enam elektriautodega koduhooldusteenuseid osutada Peale haldusreformi kasvas Tartu vald oluliselt suuremaks ning seetõttu suurenesid ka vahemaad, mida teenuste osutamiseks läbida tuleb.

Uus autohange aitab valla transpordikulud kontrolli all hoida. Viieaastane täisteenusrent annab võimaluse väljaminekuid täpselt prognoosida ning loomulikult mängis kõige tähtsamat rolli hind. Kui eelmiste sõidukite puhul oli lisaks sõiduulatusele mureks väike mahutavus, siis uue hanke tingimustes oli kirjas minimaalselt 400 l mahutavusega pagasiruum. Uutesse autodesse mahtub nii kokku pakitud ratastool kui ka viis inimest.

Tartu vald võõrandab varem kasutusel olnud sõidu- ja elektriautod enampakkumise korras oksjonil osta.ee keskkonnas. Üks elektriautodest võtab aga sisse koha Jääaja keskuses taastuvenergia ekspositsioonis.

Uute autode kasutuselevõtmine parandab koduteenuse kvaliteeti ning kättesaadavust kõikjal Tartu vallas. Lisaks sotsiaaltöötajatele antakse uued sõiduautod kasutada ka ehitusosakonnale ja valla kantseleile.

Vaata pilte SIIT