Tartu valda esindanud korvpallinaiskond noppis rahvusvahelisel võistlusel I koha

Tartu valda esindav korvpallinaiskond Estonia 35+ saavutas 20-22. jaanuaril 2023 toimunud väga kõrgetasemelisel rahvusvahelisel seenioride võistlusel Lätis Cesises I koha.

Turniiril osales üle erinevate vanuseklasside kokku 58 võistkonda 6 erinevast riigist - esindatud olid Läti, Leedu, Eesti, Itaalia, Iirimaa ja Saksamaa. Eestit esindasid F35 vanuseklassis Estonia35+ naiskond Tartu vallast ja Osk/Vesiir Tallinnast, F45 Sibatigu/Rapla ja Sungate, F55 Tark ei Torma ning meeskonnad M35 Saadjärve kolhoos, M45 Sportland ja Mooste/Sumros grupp ning M55 Vennad Dahl BC.

F35+ vanuseklassis osales kokku 11 naiskonda ja jagati 3 alagruppi. Mõlemad Eesti võistkonnad, mida peeti ka favoriitideks, paigutati samasse alagruppi koos Läti Kekava ja Leedu RKL Alytus. Alagrupi esimene mäng peetigi kahe Maarjamaa tiimi vahel. Eesti naiskondade omavahelisest mängust väljus võitjana Tartu vald/Estonia 35+ tulemusega 52:31. Järgmine Tartu vald/Estonia 35+ vastane oli aTartuTmmustest aegadest tuttav ja väga tugev Leedu naiskond. Mängu vaatama tulnud häälekas ja rohkearvuline leedukate kogukond toetas võimsalt omasid, aga Estonia 35+ mäng sujus paremini ja see võideti tulemusega 25:19. Tartukate tiimi kolmas alagrupimäng peeti Läti Kekavaga ja see võideti juba 42:13. Kõigi kolme alagrupimängu võit tagas ka koha esikolmikus.

F35 play-off-is võitlesid kuldmedali eest kolm naiskonda: Tartu vald/Estonia 35+ Eestist, Favorites Leedust ja Vakaru Viesulas samuti Leedust. Eesti naiskond alistas tasavägises kohtumises Favorite tulemusega 34:32 ja Vakaru 23:19. Viimase võiduga kindlustasti ka turniiri esikoht.

Tartu vald/Estonia 35+ võistkonnas mängisid Laina Mesila-Kaarmann, Mirjam Nikolai, Sheila Kodanik, Kadri Türk, Karin-Liis Haljaste ja Heila Rosenfeld, Ieva Kulite ja treener oli Piret Kaljagin.

Täname Tartu Valla Spordikooli võistkonna toetamisel transpordiga.

Tekst ja foto: erakogu