Tartu vald kutsub liikuma - spordiobjektid Tartu vallas

Kaardistasime Tartu vallas asuvad spordiobjektid, mida on kõigil soovijatel võimalik kasutada. Eesti spordiregistri andmetel on Tartu valda registreeritud 29 spordiobjekti, kus on 47 sportimispaika. Lisaks on vallas pinksilauad kõigile kasutamiseks Vedul, Maarja-Magdaleenas, Vasulas, Laevas, Tabiveres ja Äksis, Kõrvekülas.

Spordiobjektid:

1. Kergliiklusteed (Aruküla tee-Saadjärve kergliiklustee, Tartu-Kõrveküla kergliiklustee ja Äksi-Tabivere-Tormi kergliiklustee)
  2. Lähte alevikus asuvad spordiobjektid (Lähte Spordihall, Lähte suusa- ja jooksurajad, Lähte Ühisgümnaasiumi staadion ja palliväljak, Lähte suusa- ja maadlusmaja, Lähte rannavõrkpalliväljak)
  3. Kõrveküla alevikus asuvad spordiobjektid (Kõrveküla Spordihall, Kõrveküla skeitpark, Kõrveküla rannavõrkpalliplats,  Kõrveküla PK staadion, Kõrveküla PK spordisaal, Kõrveküla Lasteaia Päikeseratas ujula)
  4. Tabivere alevikus asuvad spordiobjektid (Tabivere PK staadion, Tabivere PK spordikompleks, Tabivere discgolfi park, Tabivere Mõisapargi jõulinnak, Tabivere miniareena, Tabivere ranna võrkpalliväljakud, Tabivere BMX rada)
  5. Maarja-Magdaleena külas asuvad spordiobjektid (J.V. Veski nim. Maarja PK spordisaalid, J.V. Veski nim. Maarja PK staadion ja palliväljakud, Maarja-Magdaleena rannavõrkpalliväljak)
  6. Laeva külas asuvad spordiobjektid( Laeva spordihoone, Laeva spordiväljak)
  7. Äksi külas asuvad spordiobjektid (Äksi motokrossirada, Tartu Kalevi Jahtklubi purjespordisadam)
  8. Juula külas asuv spordiobjekt  (Juula küla võrkpalliväljak).

Kõik mängu- ja spordiväljakud on leitavad Tartu valla Geoportaalist SIIT

Vabariigi Valitsuse otsuse kohaselt on välitingimustes sportimine ja treenimine lubatud üksnes 2+2 reeglit arvestades. See tähendab, et koos tohivad liikuda ja sportida maksimaalselt kaks inimest (arvesse läheb ka juhendaja) ning teistest inimestest tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad. Piirang ei kehti koos liikuvatele peredele.

Tekst: Toomas Rosenberg