Tartu vald jätkab Lähtel Palalinna terviseradade edasiarendamist

Juba kolmandat aastat saab selleks tuge ka Kultuuriministeeriumi poolt rakendatavast „Regionaalsete tervisespordikeskuste väljaarendamise" meetmest.
Selle aasta septembris algasid lumetootmiseks vajalike veetrasside II ja III etapi väljaehitamise tööd. Sellega saavad ka kogu kompleksi veetrassid valmis, mis tagab enamusele suusaradele lumetootmise valmiduse. Töövõtuleping sõlmiti OÜ-ga Ferrkotek, tööde maksumuseks on koos käibemaksuga kokku 66 049,45 eurot. Kultuuriministeeriumi meede katab nelja aasta jooksul (2019 – 2022) kuludest kokku 100 000 euroga, igal aastal 25 000 eurot.

"Lähte terviseradade arendamine täiskomplekssusega tervisekeskuseks on aastaid olnud Tartu valla üks spordi- ja tervisevaldkonna prioriteete", ütles abivallavanem Tarmo Raudsepp. „Sellised investeeringud on olulised, tagamaks võimekus rahvatervise mitmekülgseks edendamiseks ja aktiivse vaba aja veetmiseks, aga ka tippspordiga tegelemiseks. Lähte on küll juba tuntud koht aktiivseks tegevuseks, lisaks suusa- ja terviseradadele on olemas kaasaegne spordihall ning maadlussaal, tegutseb spordikool, kuid nii külastajad, kui sportlased ja treenerid näevad ning oleme sellega täiesti nõus, et alati saab paremaks minna".