Tartu vald avab uue lasteaia

Foto: Andreas Raukas

Tartu vald avab uue lasteaia

Neljapäeval, 29.augustil kell 16:00 tutvustatakse avalikkusele Tartu valla uut lasteaeda Ripsik.

Ripsik on Tartu vallas, Raadil avatav uus lasteaed, mis Ripsik pakub alushariduse  omandamise võimalust 144 lapsele, kelle heaolu eest hoolitsevad 29 töötajat.

Ripsikus on 6 rühma: Punaripsik, Siniripsik, Kollaripsik, Ruugeripsik, Roheripsik ja Purpurripsik.

Uue lasteaia netopinnaga 2055 m2 projekteerisid RTG Projekt OÜ ja RTG Arhitektid OÜ ning ehitas Tartu Ehitus AS.

Projekt algas 2017.aasta lõpus (algas projekteerimisega), ehitus sai alguse juulis 2018 ja lõppes 07.08.19 ehituse vastuvõtu akti allkirjastamisega.

Uus lasteaia ehitust rahastas Riigi Tugiteenuste Keskus (algselt EAS) 54%, OF 46%. Taristu ja sisustus on 100% omafinantseering laenuga.

Hoone ja välialade maksumus oli kokku 300 4172 eurot koos käibemaksuga, millele lisandub tee ja parkla ehitus, mööbel, köögisisustus, aknakatted, multimeediaseadmed jne. Lisaks hoone ja välialade ehitusele on taristu maksumus kokku ca 222 000 eurot koos käibemaksuga.

Ripsiku lahtiste uste päev toimub 01.09 kell 12.00-15.00, kuhu on oodatud kõik huvilised.

PS! Majas liikumiseks palutakse kasutada vahetusjalanõusid.