Maskid on teel: Kolm tuhat maski on Tartu valla kooliõpilaste poole teel

Tartu vald jagab tasuta kõikidele Tartu valla koolide õpilastele korduvkasutatavad Softmed näomaskid.

Tartu valla kriisikomisjon otsustas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kinkida kõikidele Tartu valla koolide õpilastele korduvkasutatavad näomaskid. Selle aasta kevadel, kui kriis Eestis alguse sai, hakkas Jõgeval tegutsev Softcom OÜ tootma kaitsemaske, kes oli ka üheks esmakordselt Eestis toimunud Rally Estonia toetajaks. Nii otsustas ka Tartu vald teha koostööd Softcomiga ja tellis kolm tuhat Softmed näomaski. „Sellest jagub kõikidele meie koolide õpilastele ning lisaks muidugi ka hallatavate asutuste personalile ja meie enda töötajatele. Viiruse leviku näitajad on täna kõrgemad kui kevadel ja oht nakatuda seda suurem." sõnas Tartu vallavanem ja kriisikomisjoni esimees Jarno Laur.

Softmed näomaskid on valmistatud nanofiiber kangast ja on korduvkasutatavad. „Kuna kaitsemask on mõeldud ühele kandjale korduvkasutamiseks, siis otsustasime koostöös Softcomiga leida võimaluse, kuidas lapsed saaksid kaitsemaskile kirjutada oma nime või nimetähed. Just seetõttu on maskil lisaks kirjale Tartu vald, üks valge kastike, kuhu saab näiteks veekindla markeriga oma nime kirjutada. Nii ei aja lapsed maske omavahel sassi." oli vallavanem Jarno Laur optimistlik.

Softmed näomaskid toimetatakse Tartu Vallavalitsuse poolt kontaktivabalt kõikidesse koolidesse ja hallatavatesse asutustesse.

Soovime, et kõik saaksid võtta jõulud vastu tervetena ja rõõmu tunda pere keskel veedetud ajast.

Hoidkem ennast ja teisi!